Gin Tama, vol 1

Tłumaczenie: Matthew Rosin, Honyaku Center Inc.
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gin Tama". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Viz Media
Gin Tama
kosmici, samuraje, manga, komiks
komiksy
angielski
electric_cat

Nobody with Naturally Wavy Hair Can Be That Bad The samurai didn't stand a chance. First, the aliens invaded Japan. Next, they took all the jobs. And then they confiscated everyone's swords. So what does a hothead former samurai like Sakata "Gin" Gintoki do to make ends meet? Take any odd job that comes his way, even if it means losing his dignity... Sleazy alien moneylenders, monsters on the...

Nobody with Naturally Wavy Hair Can Be That Bad
Sleazy alien moneylenders, monsters on the rampage, and a ticking time bomb may all be in a day's work for Gin, but a drop in his blood sugar level means trouble for everyone!

źródło opisu: tył okładki

źródło okładki: http://s3.amazonaws.com/images.viz.com/products/1421513587.jpg

electric_cat | 2013-03-18
Przeczytana: 18 marca 2013

Wyobraźcie sobie, że do Waszego spokojnego i harmonijnego świata pewnego dnia wdzierają się kosmici. Odbierają Wam miejsca pracy i na siłę ingerują w Wasze życie - między innymi odbierając Wam broń. Chore? Powiedzcie to srebrnowłosemu samurajowi zwanym dumnie Sakata "Gin" Gintoki.

Japonia, zwana niegdyś "Krajem Samurajów", czasy współczesne [bądź też bardzo mocno do naszych realiów zbliżone].

Niebo Edo [dawna nazwa Tokio] nie zachwyca już swoim błękitem - zapełnione jest wszelakiej maści statkami kosmicznymi. Obywatele przeróżnych egzotycznych planet bezcelowo pałętają się po Ziemi odbierając jej rdzennym mieszkańcom miejsca pracy, spychając ich na margines społeczny. Samurajowie, niegdyś dumna i poważana kasta wojowników, dziś jest pozbawiona broni i wszelakich przywilejów. Młodzi adepci chcący kroczyć drogą miecza są skazani na ciężkie, pracowite życie, w którym nie starcza pieniędzy od przysłowiowego pierwszego do pierwszego, nawet jeśli znajdą jakąś robotę. Nic dziwnego, że...

Bonnemort | 2016-02-18
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2016