Zgłosuj na książki roku 2017

8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
C Programming: A Modern Approach, 2nd Edition
programowanie, informatyka
Marcin

Język C żyje i ma się dobrze. Sprawdź, co nowego w wersji C99! Jak wygląda proces standaryzacji języka? Jak komentować kod? Jak przygotować projekt programu? Język C należy do nielicznej grupy języków, które sprawdzają się w środowiskach produkcyjnych, a jednocześnie nadają się do nauki programowania na uczelniach wyższych. Dzięki logicznej i przejrzystej składni, jasno określonym zasadom...

Język C żyje i ma się dobrze. Sprawdź, co nowego w wersji C99!

Jak wygląda proces standaryzacji języka?
Jak komentować kod?
Jak przygotować projekt programu?

Język C należy do nielicznej grupy języków, które sprawdzają się w środowiskach produkcyjnych, a jednocześnie nadają się do nauki programowania na uczelniach wyższych. Dzięki logicznej i przejrzystej składni, jasno określonym zasadom wykorzystania oraz ogromnym możliwościom język ten pomimo swojego wieku cieszy się popularnością i uznaniem. Nawet dziś, kiedy na rynku panują niepodzielnie Java oraz .NET, język C znalazł swoją niszę i świetnie ją wypełnia. Na tym polu żaden współczesny język nie ma z nim żadnych szans!

Kolejne wydanie książki rozszerzono między innymi o elementy zawarte w specyfikacji oznaczonej numerem C99 (ISO 9899:1999). Co jeszcze wyróżnia tę książkę? Jej pierwsze wydanie było wykorzystywane na kursach programowania prowadzonych przez 225 uczelni. Dzięki temu zaliczana jest ona do najbardziej znaczących wydawnictw dotyczących języka C. Wydanie drugie powiela zalety pierwszego, a dodatkowo zostało rozbudowane o jeszcze większą liczbę przykładów, pytań, ćwiczeń i zadań programistycznych.

W trakcie pasjonującej lektury - zgadza się, K.N. King potrafi w ten sposób pisać o swoim ulubionym języku - poznasz wszystkie aspekty programowania w języku C, począwszy od jego historii, poprzez fundamentalne pojęcia funkcji, zmiennych, a skończywszy na zarządzaniu pamięcią oraz wykorzystaniu wskaźników. "Język C. Nowoczesne programowanie. Wydanie II" to obowiązkowa pozycja dla każdego studenta poznającego tajniki tego języka. Programiści znający język C niewątpliwie docenią kunszt autora, a książka znajdzie zastosowanie jako przekrojowy przewodnik - taka pozycja powinna być na półce każdego programisty!

- Historia języka C
- Proces standaryzacji języka
- Postać programu w C
- Dyrektywy preprocesora
- Komentowanie kodu
- Formatowanie wejścia-wyjścia
- Dostępne operatory arytmetyczne, przypisania, inkrementacji i dekrementacji
- Sterowanie przepływem programu

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/jezyk-c-nowoczesne-progra...(?)

źródło okładki: Helion.pl

Marcin | 2013-09-08
Przeczytana: 17 marca 2013

Bardzo dobra książka zawierająca kompletny opis możliwości języka C wraz z przykładami. Nie zauważyłem żadnych błędów merytorycznych (nieliczne literówki), prezentowane przykłady (również ich kod) są przejrzyste i przez to łatwe do zrozumienia. Książka dość obszerna, jednak wynika to nie tylko z z tego, że poświęca uwagę wszystkim związanym z językiem zagadnieniom, ale również czyni to w sposób wyczerpujący oraz przystępny również dla mniej doświadczonego czytelnika. Dla osób, którym wystarczy suchy i zwięzły opis języka nadal wystarczającą pozycją pozostaje "Język ANSI C" Kerrigana i Ritchiego, jednak dla osób początkujących, bądź średnio-zaawansowanych, ale preferujących większą ilość objaśnień mogę z całą pewnością polecić książkę K.N. Kinga.

Neftyda | 2015-02-15
Na półkach: Przeczytane, Informatyka