Kłamstwo iluzji. Siedem grzechów głównych. Między duchowością a psychologią

Tłumaczenie: Arkadiusz Soćko
Seria: Psychologia i wiara
Wydawnictwo: W drodze
L'inganno delle illusioni. I sette vizi capitali tra spiritualita e psicologia
religia
jagarkar

Grzech jest iluzją osiągnięcia szczęścia. W życiu duchowym człowiek wznosi się ku Bogu w takiej mierze, w jakiej schodzi do piekła własnego wnętrza. Droga prowadząca do Boga musi mieć więc początek w poznaniu samego siebie. To ja, ze wszystkim, co noszę w swoim wnętrzu, jestem zaproszony do zjednoczenia z Nim. Człowiek, który podejmie tę pokorną wędrówkę, dotrze w końcu do prawdy o sobie...

Grzech jest iluzją osiągnięcia szczęścia.

W życiu duchowym człowiek wznosi się ku Bogu w takiej mierze, w jakiej schodzi do piekła własnego wnętrza. Droga prowadząca do Boga musi mieć więc początek w poznaniu samego siebie. To ja, ze wszystkim, co noszę w swoim wnętrzu, jestem zaproszony do zjednoczenia z Nim. Człowiek, który podejmie tę pokorną wędrówkę, dotrze w końcu do prawdy o sobie samym, a zatem osiągnie wolność.

Książka Paolo Scquizzato Kłamstwo iluzji pomaga w podjęciu drogi dochodzenia do prawdy o nas samych. Autor omawia po kolei siedem grzechów głównych. Myśl teologiczną uzupełnia refleksja psychologiczna.

źródło opisu: Wydawnictwo W Drodze, 2013

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!