Terapia dla duszy

Tłumaczenie: Anna Leszczyńska-Wojno
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
Angoisse, dépression, culpabilité : un chemin d'espérance avec Thérèse de l'Enfant-Jésus
religia
jagarkar

„Z kart tej książki przebija światło – pisze kard. Henri Schwery – które można dostrzec tylko nocą...” Największa ciemność to samotność, a każdy nosi lęk przed odrzuceniem. Okoliczności życiowe tylko utwierdzają nas w tym strachu, co często prowadzi do zamknięcia się w sobie. Ale Bóg, będąc Miłością większą od naszych słabości, chce pochwycić zranionego psychicznie człowieka i wydobyć na powierzchnię. Barwnie, odwołując się do własnych doświadczeń, pisze o tym ks. Pralong, który, nim został duchownym, wiele lat pracował jako pielęgniarz na oddziale psychiatrycznym. Niemniej ta książka nie jest przeznaczona jedynie dla osób „z problemami” czy ich bliskich. To lektura dla każdego. Każdy przeżywa chwile, gdy nie radzi sobie ze sobą. Uznanie tego faktu może okazać się wielką łaską, która sprawi, że jak dziecko zawołamy do Ojca w niebie: „Ojcze, pomóż mi!”.

źródło opisu: Promic - Wydawnictwo Księży Marianów MIC, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.pl/