Świat Wiedzy (4/2013)

Wydawnictwo: Bauer
20835825X
czasopisma
Wkp

Dlaczego mózg nas zdradza – działa przeciw nam i odmawia posłuszeństwa? To główny temat naszego najnowszego wydania. Poza tym przedstawiamy tajniki pracy specjalistów badających miejsca zbrodni. Miłośnikom przyrody prezentujemy reportaże o morskich ssakach oraz ludziach walczących o ich przetrwanie. Opisujemy tajne projekty zbrojeniowe chińskiej armii i odpowiadamy na pytanie, jak w Państwie Środka znika rocznie 70 000 dzieci. Odkrywamy tajemnice groźnych fenomenów natury: piorunów oraz grożących potopem gigantycznych rzek atmosferycznych.

źródło opisu: swiatwiedzy.interia.pl/

8 (3 ocen i opinii)
Córeczki
Adrian Bednarek

7,72 (32 ocen i opinii)
What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych
Benjamin K. Bergen

6,91 (53 ocen i opinii)
Podręcznik dla superbohaterów. Tom 1: Podręcznik
Elias Vahlund , Agnieszka Vahlund

8,29 (7 ocen i opinii)
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Suzanne O'Sullivan

8 (1 ocen i opinii)

Zbierane mozolnie jeszcze starsze wydania,w niebieskich segregatorach,były dobrą skarbnicą wiedzy dla wszystkich domowników.Łatwo przyswajalna wiedza.Stoją na półkach i teraz to one łatwo przyswajają...kurz :-).Do czytania chętnych było,ale do wycierania jakoś...:-).Ładnie się prezentują,szkoda chować,no i czasem można szybko znależć zagadnienie.Nie znam nowych wydań,ale stare też są dobre.

Wkp | 2013-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Kolejny dobry numer Świata Wiedzy. Ale niestety tylko dobry. Jakby twórcom zabrakło inwencji. Kilka niezłych artykułów, jeden świetny (o medycynie sądowej) i niestety to wszystko.

Ale jak już nauczyło mnie życie, "Świat..." potrafi zaskakiwać, toteż z niecierpliwością czekam na kolejne numery.