Adolf Hitler. Nieznane sceny z życia.

Wydawnictwo: Amber
Hitler, nazizm, wojna, trzecia rzesza
historia

Od dzieciństwa w Austrii, nauki w szkole, śpiewania w chórze, przez niespełnione ambicje artystyczne, Wielką Wojnę i rany odniesione na froncie, Mein Kampf i pierwsze nieporadne próby demagogii politycznej, po błyskawiczną drogę do władzy, uwielbienie tłumów porwanych retoryką odwołującą się do narodowej dumy, romanse i miliony zgromadzone na tajnych kontach w Szwajcarii – krótkie historie...

dumy, romanse i miliony zgromadzone na tajnych kontach w Szwajcarii – krótkie historie ukazują drogę od
zwykłego młodego człowieka do twórcy „ostatecznego rozwiązania”. Od narodzin w kwietniu 1889 roku po
samobójstwo w kwietniu 1945 w Berlinie szturmowanym przez Armię Czerwoną, wśród ruin kraju, któremu
chciał nadać wielkość.
Patrick Delaforce wykorzystuje wypowiedzi Hitlera, jego pisma, przemówienia, rozmowy, poezje, a także
relacje mężczyzn i kobiet, którymi się otaczał, którzy go znali, kochali i nienawidzili.
330 unikatowych zdjęć – współpracowników, rodziny, wielbicieli, kochanek
i samego Führera – przybliża postać człowieka odpowiedzialnego za śmierć
50 milionów ludzi.

źródło opisu: Amber, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1429/adolf-...»

vampireheart | 2016-05-05
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Dawno nie miałam okazji sięgnąć po książkę o tematyce związanej z II wojną światową. Po podliczeniu książek, które przeczytałam w ubiegłym roku, obiecałam sobie, że wrócę do swoich historycznych zainteresowań. Na pierwsze spotkanie nie chciałam wybierać zbyt ciężkiej lektury, ale jednocześnie wolałam sięgnąć po coś ambitniejszego w wiadomościach i faktach. W taki właśnie sposób przeprowadziłam szybką selekcję i wyłoniłam z puli pozycję "Adolf Hitler. Nieznane sceny z życia". Szalę przeważył fakt, iż autor- Patrick Delaforce- ma za sobą wojskową przeszłość w okresie wojennym.

Faktycznie, użyty język jest bardzo przystępny, czasami przybiera formę gorzkiej prawdy, a nawet i czarnego humoru. Wszystko wskazywało na to, że lektura będzie dość lekka, ale nie zawsze tak było- często wymagała sporej dawki skupienia i uwagi. Na jej korzyść przemawiała zwięzłość faktów i informacji, dzięki czemu czytanie można było w każdej chwili przerwać i wrócić do niej choćby po dłuższym czasie....

Hipek | 2016-05-23
Przeczytana: maj 2016

To nie jest książka godna polecenia. Dla osób, które znają publikacje o Hitlerze i Trzeciej Rzeszy jest to wybór dobrze znanych już cytatów, o nie zawsze zrozumiałym kluczu podejmowania decyzji o ich wyborze. Dla osób, które natomiast chciałyby po raz pierwszy sięgnąć po książkę o tym tyranie i dyktatorze dostaną mozaikowy przegląd (co może być zachęcające) ale napisany słabym językiem i płytko prezentujący tę postać. W mojej ocenie lepiej by było, gdyby autor pozostał w armii.

Bounty89 | 2014-02-09
Na półkach: Posiadam

Bardzo interesująca książka. Jako zainteresowany postacią pana Hitlera, nie wiedziałem o niektórych rzeczach, które mnie zaskoczyły. Polecam, zapewniam, że nie ma obawy bać się w niej jakiegoś nacjonalizmu.

Sooki | 2014-08-17
Na półkach: Druga wojna światowa
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Książka autorstwa Patricka Delaforce'a to zbiór chronologicznie ułożonych historii (mniej lub bardziej)znanych,które przedstawiają Adolfa Hitlera od samych narodzin aż do śmierci w 1945 roku.Ponadto pozycja ta wzbogacona jest o liczne zdjęcia uwieczniające Führera III Rzeszy wraz ze swoją świtą,Evą Braun,Blondi etc.
Nie jest to wybitnie odkrywcza pozycja pod względem życiorysu Hitlera, jednakże dzięki załączonym fotografiom ma się przed oczami głównych oprawców, którzy skazali na śmierć wiele istnień ludzkich.

Adrian | 2015-03-15
Przeczytana: 14 marca 2015

Ciekawa książka, dodatkowego smaczku daje fakt, że została napisana przez człowieka walczącego podczas II WŚ. Czyta się szybko i przyjemnie. Opisy są konkretne i zawierają odpowiedni "klimat",jest mnóstwo znakomitych fotografii.
Polecam wszystkim fanom postaci Adolfa Hitlera.

Agiti | 2016-07-30
Na półkach: 2016
Przeczytana: 26 lipca 2016

Dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy. Cieszyły mnie liczne zdjęcia w książce.

Ariadna | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Książka ta nie jest niczym szczególnym. Taka jak tysiące innych na ten temat. Szybko się czyta. Zawiera też dużo zdjęć. Tytuł zupełnie bez sensu, bo sceny są raczej znane, a nie nieznane i czytając nie dowiedziałam się nic ponad to co już wiedziałam.

Zastanowiła mnie jednak inna kwestia. Co sprawia, że ludzie tak obficie pisują na temat Hitlera? Trudno pewnie zliczyć książki, które traktują o jego życiu prywatnym, karierze, dorastaniu, przekonaniach, poglądach, zwycięstwach, klęsce, dniach w bunkrze, kobietach itp. itd. Siedemdziesiąt niemal lat po śmierci tego krwawego dyktatora ciągle ukazują się nowe pozycje mielące w kółko to samo, jakby bezustanne powtarzanie tych samych historycznych i parahistorycznych informacji mogło choćby na krok przybliżyć nas do odpowiedzi na pytanie - jak to się stało, że w XX w. w cywilizowanej Europie ktoś taki, nie dość, że doszedł do władzy przy ogromnym poparciu swoich rodaków, to jeszcze zmasakrował miliony ludzkich istnień i doprowadził do...

martenka199111 | 2015-12-04
Na półkach: Posiadam

Zaletą książki są liczne zdjęcia. Niestety pozycja jest nudna, nie zaskakuje, a fakty są jedynie wymienione, a nie opisane i skomentowane. Podczas czytania brakowało mi refleksji autora, zagłębienia się w daną problematykę.

Mary | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Książka złożona z krótkich historii, dzięki czemu szybko się ją czyta, jest napisana w sposób ciekawy, do tego sporo zdjęć. Można polecić nie tylko dla miłośników historii, dla każdego będzie interesująca.

Kasia | 2015-12-25
Na półkach: Posiadam

Zawsze mam problem z oceną form biograficznych czy quasi-biograficznych.... myślę, że tę książkę warto traktować jako uzupełnienie wiedzy o postaci, dopowiedzenie szczegółów.