Adolf Hitler. Nieznane sceny z życia.

Wydawnictwo: Amber
Hitler, nazizm, wojna, trzecia rzesza
historia

Od dzieciństwa w Austrii, nauki w szkole, śpiewania w chórze, przez niespełnione ambicje artystyczne, Wielką Wojnę i rany odniesione na froncie, Mein Kampf i pierwsze nieporadne próby demagogii politycznej, po błyskawiczną drogę do władzy, uwielbienie tłumów porwanych retoryką odwołującą się do narodowej dumy, romanse i miliony zgromadzone na tajnych kontach w Szwajcarii – krótkie historie...

dumy, romanse i miliony zgromadzone na tajnych kontach w Szwajcarii – krótkie historie ukazują drogę od
zwykłego młodego człowieka do twórcy „ostatecznego rozwiązania”. Od narodzin w kwietniu 1889 roku po
samobójstwo w kwietniu 1945 w Berlinie szturmowanym przez Armię Czerwoną, wśród ruin kraju, któremu
chciał nadać wielkość.
Patrick Delaforce wykorzystuje wypowiedzi Hitlera, jego pisma, przemówienia, rozmowy, poezje, a także
relacje mężczyzn i kobiet, którymi się otaczał, którzy go znali, kochali i nienawidzili.
330 unikatowych zdjęć – współpracowników, rodziny, wielbicieli, kochanek
i samego Führera – przybliża postać człowieka odpowiedzialnego za śmierć
50 milionów ludzi.

źródło opisu: Amber, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1429/adolf-...»

atimere | 2019-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2019

Pomysł na książkę bardziej chwytliwy, niż dobrze zrealizowany. Książka niczego nowego o Hitlerze nie mówi, a jej organizacja jest nieco irytująca, bo składa się ona z mnóstwa krótkich tekstów. Krótkich, a co za tym idzie pobieżnych. Nawet jeśli któryś z tematów można by uznać za ciekawy, to autor tylko napomyka o nim, po czym biegnie do następnego. Plusem książki jest sporo zdjęć, szczególnie ciekawe są te z młodości Hitlera.

ocoolti | 2018-08-09
Przeczytana: sierpień 2018

Hitler, jakiego nie znacie. Godny współczucia, smutny i... bardziej ludzki, niż wam się wydaje.

Książka ozdobiona jest przepięknymi ilustracjami; zawiera mnóstwo ciekawostek, które pozwalają nam spojrzeć na Hitlera (w końcu!) nie jak na potwora, a obiektywnie; podzielona na krótkie rozdziały, dzięki czemu całą książkę się "łyknie" w jeden wieczór. Polecam osobom, które - tak jak ja - dopiero zaczynają przygodę z tematyką II wojny światowej. Poczułam się... "wciągnięta" :)

Woody | 2017-11-25
Przeczytana: 08 lutego 2016

Inna biografia Adolfa Hitlera. Wiarygodna, pełna dokumentujących całość zdjęć, interesujących faktów, wielu nieznanych ciekawostek.

Agiti | 2016-07-30
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 26 lipca 2016

Dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy. Cieszyły mnie liczne zdjęcia w książce.

Hipek | 2016-05-23
Przeczytana: maj 2016

To nie jest książka godna polecenia. Dla osób, które znają publikacje o Hitlerze i Trzeciej Rzeszy jest to wybór dobrze znanych już cytatów, o nie zawsze zrozumiałym kluczu podejmowania decyzji o ich wyborze. Dla osób, które natomiast chciałyby po raz pierwszy sięgnąć po książkę o tym tyranie i dyktatorze dostaną mozaikowy przegląd (co może być zachęcające) ale napisany słabym językiem i płytko prezentujący tę postać. W mojej ocenie lepiej by było, gdyby autor pozostał w armii.

vampireheart | 2016-05-05
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Dawno nie miałam okazji sięgnąć po książkę o tematyce związanej z II wojną światową. Po podliczeniu książek, które przeczytałam w ubiegłym roku, obiecałam sobie, że wrócę do swoich historycznych zainteresowań. Na pierwsze spotkanie nie chciałam wybierać zbyt ciężkiej lektury, ale jednocześnie wolałam sięgnąć po coś ambitniejszego w wiadomościach i faktach. W taki właśnie sposób przeprowadziłam szybką selekcję i wyłoniłam z puli pozycję "Adolf Hitler. Nieznane sceny z życia". Szalę przeważył fakt, iż autor- Patrick Delaforce- ma za sobą wojskową przeszłość w okresie wojennym.

Faktycznie, użyty język jest bardzo przystępny, czasami przybiera formę gorzkiej prawdy, a nawet i czarnego humoru. Wszystko wskazywało na to, że lektura będzie dość lekka, ale nie zawsze tak było- często wymagała sporej dawki skupienia i uwagi. Na jej korzyść przemawiała zwięzłość faktów i informacji, dzięki czemu czytanie można było w każdej chwili przerwać i wrócić do niej choćby po dłuższym czasie....

książek: 1913
Kasia | 2015-12-25

Zawsze mam problem z oceną form biograficznych czy quasi-biograficznych.... myślę, że tę książkę warto traktować jako uzupełnienie wiedzy o postaci, dopowiedzenie szczegółów.

martenka199111 | 2015-12-04

Zaletą książki są liczne zdjęcia. Niestety pozycja jest nudna, nie zaskakuje, a fakty są jedynie wymienione, a nie opisane i skomentowane. Podczas czytania brakowało mi refleksji autora, zagłębienia się w daną problematykę.

Adrian Bednarek | 2015-03-15
Przeczytana: 14 marca 2015

Ciekawa książka, dodatkowego smaczku daje fakt, że została napisana przez człowieka walczącego podczas II WŚ. Czyta się szybko i przyjemnie. Opisy są konkretne i zawierają odpowiedni "klimat",jest mnóstwo znakomitych fotografii.
Polecam wszystkim fanom postaci Adolfa Hitlera.

Sooki | 2014-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Książka autorstwa Patricka Delaforce'a to zbiór chronologicznie ułożonych historii (mniej lub bardziej)znanych,które przedstawiają Adolfa Hitlera od samych narodzin aż do śmierci w 1945 roku.Ponadto pozycja ta wzbogacona jest o liczne zdjęcia uwieczniające Führera III Rzeszy wraz ze swoją świtą,Evą Braun,Blondi etc.
Nie jest to wybitnie odkrywcza pozycja pod względem życiorysu Hitlera, jednakże dzięki załączonym fotografiom ma się przed oczami głównych oprawców, którzy skazali na śmierć wiele istnień ludzkich.