media
nir

Podręcznik Media alternatywne przedstawia zagadnienia związane z powstawaniem, funkcjonowaniem, a także oddziaływaniem mediów alternatywnych jako nowego sposobu komunikowania w odmienionej przez rozwój technologii przestrzeni medialnej. Wykorzystano tu teoretyczne ujęcia służące do badania mediów alternatywnych zobrazowane dodatkowo analizą studiów przypadku. Autorzy odpowiadają na kluczowe...

Autorzy odpowiadają na kluczowe pytania:
Czym są media alternatywne?
Jaką rolę odgrywają media alternatywne w pluralistycznych, demokratycznych społeczeństwach?
Jakie są podobieństwa i różnice między mediami alternatywnymi, wspólnotowymi, mediami społeczeństwa obywatelskiego i mediami rizomatycznymi?
Jak media alternatywne działają w praktyce?
Media alternatywne to wartościowa lektura dla studentów medioznawstwa, dziennikarstwa i komunikacji, badaczy, naukowców oraz dziennikarzy.

źródło opisu: http://www.wuj.pl/

źródło okładki: http://www.wuj.pl/