Dziesięć przykazań. Drogowskazy ku wolności

Zehn Gebote. Wegweiser in die Freiheit
dekalog, katolicyzm, religia
religia
dawids13

Czy Dziesięć przykazań to pomoc dla człowieka, którą Bóg dał nam z miłością, czy zbiór nakazów, którymi Stwórca chciał nas ukarać? Niektórzy dorośli do dziś słyszą słowa rodziców lub dziadków: „Zobaczysz, co z tobą będzie. Bóg wie wszystko i wszystko widzi!”. Anselm Grün pokazuje, że naszym zadaniem jest tak interpretować przykazania, żeby w każdej życiowej sytuacji stanowiły one pomoc. Dekalog może stać się drogowskazem ku wolności oraz praktyczną życiową pomocą w każdej sytuacji. Ta książka stanowi wyzwanie dla utartego sposobu myślenia!

źródło opisu: Edycja Świętego Pawła, 2008

źródło okładki: http://www.edycja.pl/

Agnieszka | 2017-09-01
Na półkach: Przeczytane, Religia, :-) Mam, 2017
Przeczytana: 01 września 2017

"Przykazania Boże chronią wolność, którą Bóg dał człowiekowi,
i są źródłem wewnętrznego pokoju, radości, mądrości i zrozumienia"

Piękne rozważania na temat Dekalogu. Autor tłumaczy pierwotne znaczenie Dziesięciu przykazań, odnosi je do aktualnej rzeczywistości i konstruuje pozytywne drogowskazy życia - drogowskazy ku wolności. Bardzo wartościowa książka.

Xanax | 2014-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2014