Czas, który minął

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
teatr, aktor, Witold Sadowy
Bożena

"Czas, który minął" to książka jednego z pionierów życia teatralnego powojennej Warszawy, cenionego aktora i znanego felietonisty. Czytelnicy znajdą w niej przede wszystkim barwne wspomnienia Autora z lat spędzonych w przedwojennej i okupowanej stolicy, z czasów powojennych i z okresu przemian ustrojowych w Polsce. Wiele miejsca zajmują także opisy wrażeń z licznych podróży po świecie, relacje z pobytów w Stanach Zjednoczonych oraz z pracy z zespołem Teatru im. Adama Mularczyka w Filadelfii. Witold Sadowy nie ograniczał się jedynie do opisów sytuacji i zdarzeń, w których uczestniczył. Jako wieloletni kronikarz teatralny i kolekcjoner anegdot, nie stroni od ciekawostek dotyczących kulis kariery i życia prywatnego swoich scenicznych kolegów. Towarzyszą im często dowcipne, kontrowersyjne, a nierzadko wzruszające dygresje i komentarze.

źródło opisu: Oficyna wydawnicza Rytm, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictworytm.pl/index.php?s=karta&id=406

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!