Widmo

Okładka książki Widmo Pierre Boileau, Thomas Narcejac
Okładka książki Widmo
Pierre BoileauThomas Narcejac Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Kryminał dla Koneserów kryminał, sensacja, thriller
Kryminał dla Koneserów
Les Diaboliques (Celle qui n'etait plus)
C&T Crime & Thriller
1992-01-01
1992-01-01
1996-01-01
Tomasz Zdzisław Bigaj

Okładka książki Nietykalni Pierre Boileau, Thomas Narcejac
Nietykalni Pierre Boileau, Tho...
Okładka książki Wdowcy Pierre Boileau, Thomas Narcejac
Wdowcy Pierre Boileau, Tho...
Okładka książki Carte Vermeil Pierre Boileau, Thomas Narcejac
Carte Vermeil Pierre Boileau, Tho...
Okładka książki Zawrót głowy Pierre Boileau, Thomas Narcejac
Zawrót głowy Pierre Boileau, Tho...

Dosyć ciekawy kryminał, warto go przeczytać chociażby dlatego żeby poznać zaskakujące zakończenie i dowiedzieć się w jakim byliśmy błędzie na początku książki.

Prawdziwe arcydzieło literatury suspensu! Zakończenie jest wielkim zaskoczeniem. Nawet kiedy wydaje nam się, że już wszystko wiemy, ostatnie zdanie po raz kolejny zmienia odbiór i wydźwięk książki.
Lektura trzyma w napięciu, nie możemy doczekać się rozwiązania, bo nie potrafimy znaleźć żadnego wytłumaczenia, nie ma żadnej możliwości, żeby zamordowana kobieta uciekła. Czytelnik powoli zaczyna się już skłaniać, tak jak Ravinel, ku rozwiązaniom nadprzyrodzonym. Potem odkrywamy, że wszystko było zupełnie logiczne. Tę powieść warto przeczytać drugi raz: znając zakończenie, zwrócimy uwagę, na drobne szczegóły, które od początku mogły sugerować rozwiązanie zagadki.

• Kryminalnie, sensacyjnie
  • Do kupienia