Jaś i zaczarowany przyjaciel

Seria: Pierwsze czytanki
Wydawnictwo: Papilon
janek13

Kim jest zaczarowany przyjaciel Jasia? Seria "Pierwsze czytanki" to specjalnie dobrana, pełna przygód historyjka oraz kolorowe atrakcyjne ilustracje dla dzieci, które rozpoczynają naukę czytania. Proste, nieskomplikowane zdania, duże litery z pewnością zachęcą dzieci do samodzielnego przeczytania książeczki. Opowiadania napisali najlepsi polscy autorzy współcześni (dzieci znają ich nazwiska...

Kim jest zaczarowany przyjaciel Jasia?

Opowiadania napisali najlepsi polscy autorzy współcześni (dzieci znają ich nazwiska z podręczników szkolnych), a zilustrowali znakomici rysownicy.

źródło opisu: Publicat, 2013

źródło okładki: www.publicat.pl

Fajna książeczka dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Duża czcionka i ładne wyraziste obrazki.
Opowiada o kilkuletnim chłopcu Jasiu z czarnymi loczkami na głowie. Z tego powodu jest pośmiewiskiem w klasie. Jasiek bardzo to przeżywa i by sobie poradzić ze złymi odczuciami wymyśla sobie zaczarowanego przyjaciela - Kumpelka. Ogólnie polecam :D

nieperfekcyjnie | 2017-07-11
Przeczytana: 13 czerwca 2017

Literatura dziecięca obejmuje tak wiele różnorodnych książek, że niemałym wyzwaniem jest odnalezienie w nich interesujących perełek bądź konkretnych lektur. Jednak jakiś czas temu wpadłam na pomysł zaopatrzenia domowej biblioteczki w tytuły, w jakich występuje imię mojego synka, czyli Jaś. Myślę, że to świetna pamiątka na dalsze lata - zawsze łatwiej dziecku utożsamić się z głównym bohaterem.

Prawdopodobnie nikt na świecie nie ma tak czarnych i kręconych włosów jak Jaś, co staje się przedmiotem drwin w szkole - Daniel śmieje się z Jasia, nazywając go Czarnym Baranem. Pewnego dnia tytułowy bohater tworzy rysunek swojego zaczarowanego przyjaciela Kumpelka, z którym Janek dzieli się nie tylko swoimi troskami i radościami, ale nawet jedzeniem. Jednak nie ma to jak realny przyjaciel, taki z krwi i kości - kiedy na horyzoncie pojawia się kandydat na niego, Jaś zaprzyjaźnia się z chłopcem, jednocześnie nie...

sweetdream | 2016-10-31
Przeczytana: 2016 rok

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Wybór pierwszych czytanek dla dziecka jest bardzo istotny, bo to właśnie pierwsze lektury kształtują upodobania i zachęcają (lub zniechęcają) do dalszego odkrywania świata literatury. Moment, w którym nasz syn lub córka zaczyna samodzielnie czytać jest piękny, dlatego warto rozwijać nową umiejętność :-)

Dzisiaj opowiem Wam o dwóch tytułach z serii „Pierwsze czytanki” wydanych przez Centrum Edukacji Dziecięcej. Są to książki przeznaczone dla dzieci od 6 lat i doskonale nadają się do samodzielnego czytania. Przeczytajcie:

„Jaś i Zaczarowany przyjaciel” Irena Landau

Jaś to kilkuletni chłopiec, z bujną czupryną, pełną pięknych czarnych loków. I choć fryzura doskonale do niego pasuje, nie wszystkim się podoba i staje się powodem do wyśmiewania. Nasz mały bohater bardzo przeżywa takie traktowanie i próbuje poradzić sobie ze złymi emocjami. Sposobem na smutek okazuje się stworzenie zaczarowanego przyjaciela – Kumpelka. Kim dokładnie jest i jak...

Aga P-nik | 2017-12-14
Na półkach: Przeczytane, 2017