Kreta. Wakacje na walizkach

Seria: Wakacje na walizach
Wydawnictwo: G+J
6 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
inga_dorota

Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Krecie.
Zobacz, gdzie narodził się władca bogów Zeus. Sprawdź, jak smakuje słynne kreteńskie dakos i dolmadakia oraz kiedy pije się raki i co jest do niej najlepszą zakąską. Odkryj dyskretny urok Heraklionu i ruiny „miasta trędowatych”. Dowiedz się, do czego służyły pitosy i na której plaży kiedyś mieszkali hipisi.

źródło opisu: http://www.national-geographic.pl/sklep/kreta.html

źródło okładki: http://www.national-geographic.pl/sklep/kreta.html

Matacz | 2016-10-12
Przeczytana: 01 września 2013

Cała seria przewodników Pascala „Wakacje na walizkach” bardzo mi się podoba. Są wydane w atrakcyjny sposób. Opisy są wzbogacone o kolorowe zdjęcia. Podane informacje są aktualne. Mankamentem jest brak podanych cen. Wiadomo, że wydawca w ten sposób chciał uniknąć sytuacji, w której podane dane byłby już nie aktualne, jednak wydaje mi się, że podanie cen obowiązujących w roku wydania danego przewodnika jest dobrym pomysłem, gdyż czytelnik ma poglądową wiedzę o kosztach i może zaplanować wydatki. Ponadto mogłoby być więcej ciekawostek, gdyż często to one zapadają najbardziej w pamięć. Jednak mimo tych paru braków ogólna ocena jest pozytywna. Bardzo prawdopodobne, że przy najbliższym wakacyjnym wyjeździe również skorzystam z przewodnika z tej serii.