Agamben. Przewodnik Krytyki Politycznej

Seria: Przewodniki Krytyki Politycznej
Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
filozofia i etyka
Fox Mulder

Giorgio Agamben nie jest już w Polsce filozofem nieznanym. Brakowało jednak dotąd przekrojowego wprowadzenia do bogatej i wielowątkowej twórczości autora Profanacji.

Agamben. Przewodnik Krytyki Politycznej przedstawia filozofa polityki, ale także teoretyka języka, sztuki i teologii. Prezentujemy eseje Agambena oraz teksty czołowych współczesnych filozofów zagranicznych (Ernesto Laclau, Antonio Negri i in.) i polskich autorów (Agata Bielik-Robson, Paweł Mościcki i in.).

Aby ułatwić czytelnikowi zrozumienie twórczości Agambena, każdy dział uzupełniają konteksty - omówienia prac, które zainspirowały lub wciąż inspirują filozofa.

Giorgio Agamben (ur. 1942) — filozof włoski, wykłada na Uniwersytecie Wenecji oraz w paryskim Collège Internationale de Philosophie. W 2006 roku otrzymał prestiżową nagrodę Prix Européen de l’Essai Charles Veillon. Po polsku ukazały się jego Profanacje (PIW 2006), Homo sacer (Prószyński i S-ka 2008), Wspólnota, która nadchodzi (Sic! 2008), Co zostaje z Auschwitz (Sic! 2008), Stan wyjątkowy (Korporacja Ha!art 2009), Czas, który zostaje (Sic! 2009).

źródło opisu: Wydawnictwo Krytyki Politycznej 2010

źródło okładki: http://www.krytykapolityczna.pl/wydawnictwo/agambe...»