Priest 5

Priest 5
manga, komiks, kasen
komiksy
Sally

Vascar De Guillon był kiedyś gotowy oddać życie za krzyż walcząc w świętych krucjatach przeciw poganom. Pewnego jednak dnia jego wiara upadła. Kościół, którego był wiernym rycerzem wydał na jego żonę i dwójkę dzieci wyrok śmierci przez spalenie żywcem. Odwróciwszy się od Boga i kościoła, trawiony potwornym gniewem, De Guillon zawiera bluźnierczy pakt z upadłym aniołem...

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

dehira | 2014-07-29

Im dalej tym lepiej. Ten tomik mnie wciągnął i pozostawił z uczuciem niedosytu - przecież w Polsce nigdy nie wydano następnego! A ja chcę się dowiedzieć jak się skończyła próba wiary gorliwego wyznawcy.

Więcej w tomie ostrej tematyki, makabry, coraz ładniejsza kreska - kwadratowa nadal, ale kontury coraz częściej są rysowane jednym pociągnięciem a nie kilkoma, więc rysunki są czytelniejsze. Sylwetki postaci zrobiły się ładne na swój unikatowy sposób i często są przedstawiane w dynamicznych pozach - podoba mi się, szczególnie anioły.

Manhwa długo się rozkręcała, ale nie żałuję poświęconego na nią czasu. Żałuję, że wydawnictwo już nie istnieje, bo to chyba przekreśla szanse na ciąg dalszy po polsku.

Małgorzata | 2017-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2017