Wrześniowa noc

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
wpomnienia, wojna, okupacja
Katarzyna

Wrześniowa noc to czternaście szkiców literackich poświęconych przeżyciom wojennym i okupacyjnym. Teksty zachwycają przejrzystością, krystalicznością języka. Pierwszy szkic nadający swój tytuł całej książce przedstawia jedną z jesiennych nocy 1939 roku. Jak napisał Jarosław Iwaszkiewicz autor pięknie umiał wyrazić kontrast pomiędzy zgiełkiem a ciszą, pomiędzy dramatycznym obrazem bombardowanych szos a owym niebywałym spokojem jesiennej pogody.

źródło opisu: Iskry, 1968

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Monika | 2014-05-09
Przeczytana: 06 maja 2014

To nie jest zła książka. To moja wina, że oceniam ją tak słabo. Nie powinnam jej czytać w czasie wakacji. To był zły pomysł.

Meg | 2014-06-11

Słyszysz Wojna- widzisz bomby, śmierć i trupy.
To prawda,że Wojna też tak wygląda, ale dzięki tej książce uświadomiłam sobie, że w trakcie Wojny życie toczyło się dalej.
Dzieci dorastały, każdy miał swoje małe tradycje, małe przyjemności.
Cieszę się, że zdecydowałam się przeczytać tę niepozorną książkę znalezioną na półce moich rodziców.

magnolia | 2013-08-23

Uwielbiam Parandowskiego, to był naprawdę niezwykły, mądry i utalentowany człowiek. Momentami lekko irytuje jego czarno-białe widzenie świata, ale jemu akurat to wybaczam.

Mateusz | 2015-11-19
Gosia | 2015-01-09