Queerowanie feminizmu. Estetyka, polityka, czy coś więcej?

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Kobiet Konsola
9788391819357
feminizm, gender
Niesformatowana

Książka jest zbiorem 16 tekstów wygłoszonych podczas konferencji pod tym samym tytułem, organizowanej przez Stowarzyszenie Kobiet Konsola w roku 2006. Oprócz naukowych tekstów zawiera fotografie nawiązujące do tematyki artykułów, opatrzone komentarzem – w postaci wywiadu z artystkami, bądź eseju. Na książkę składają się teksty z różnych dziedzin, naukowe jak i bardziej osobiste. · Czy, a...

· Czy, a jeżeli tak, to w jaki sposób feminizm może korzystać z teorii i praktyki queer?
· Czy kamp może być użytecznym dla feminizmu narzędziem/ paradygmatem w badaniach nad kulturą współczesną oraz kategoriami ciała, tożsamości, seksualności, piękna.
· W jaki sposób kategorie związane z teorią queer są obecne w sztuce audiowizualnej, w jaki sposób mogą tworzyć nową estetykę feministyczną?

źródło opisu: http://konsola.org.pl/korzystaj/nasze_publikacje/?IDN=13

źródło okładki: http://kobiety-kobietom.com/news/art.php?art=4370