Małe folio. Historia jednego wiersza

Wydawnictwo: Instytut Badań Literackich PAN
Abdita

W 1623 roku, w kilka lat po śmierci Szekspira, ukazało się słynne wydanie jego najważniejszych dzieł, zwane przez badaczy Pierwszym Folio. Małe folio to opowieść o wierszu i poecie, jedynym Polaku, który mógł poznać Szekspira i oglądać premierowe przedstawienie Burzy. W tle Europa przełomu XVI i XVII wieku: dwory szalonych władców i pięknych kobiet, gabinety polityków, kunsztkamery i alchemiczne pracownie, zgiełk oręża i śpiew mechanicznych ptaków, zagadka tajemniczych różokrzyżowców i tajemnica magicznych ogrodów

źródło opisu: http://wydawnictwo.ibl.waw.pl/publikacje/male-folio?vid=2

źródło okładki: http://wydawnictwo.ibl.waw.pl/publikacje/male-folio?vid=2