Wielka Księga Świąteczna

Wydawnictwo: Novae Res

Wyobraźcie sobie zimną, wigilijną noc, w którą Święty Mikołaj i jego współpracownicy uwijają się jak w ukropie, by dostarczyć prezenty wszystkim dzieciom na świecie. Jeśli jednak zło i nienawiść pokrzyżuje szlachetne plany, a splot nieoczekiwanych zdarzeń utrudni prace Chochlikom i Trolom oraz zaprowadzi ich przed oblicze rozzłoszczonej Matki Natury, czy uda się dokończyć zadanie i nie zawieść dzieci?

W książce znajdziecie między innymi odpowiedź na pytanie o ulubioną potrawę Świętego Mikołaja i zarazem popisowe danie Pani Mikołajowej, jak przygotowywane są świąteczne prezenty i kto się tym zajmuje, a kto odpowiada za pogodę i sprawia, że Święta są białe. Poznacie również kilka zaklęć nieroztropnych Chochlików, tajemniczą legendę o starożytnej Tetisheri, której niewyobrażalna moc wcieliła się w pewne śliczne niemowlę oraz historie dozgonnych przyjaźni zdolnych do przezwyciężania wszystkich przeciwności losu.

źródło opisu: Novae Res, 2013

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/wielka_ksiega_swiateczna,druk