Taniec z garami. Kuchnia na moją nutę

Wydawnictwo: Publicat
odAdoZ

- kulinarne oblicze znanego tancerza, choreografa i jurora "Tańca z gwiazdami",
- ponad 140 przepisów na tradycyjne i nowoczesne potrawy regionalne,
- piękne fotografie z prywatnego albumu Autora

źródło opisu: Publicat Wydawnictwo, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Chiara | 2015-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Klimatyczna książka kucharska:) Połączona z opowieściami pana Galińskiego o swoim domu, związanych z nim zwyczajach oraz o swoich początkach gotowania. W książce znajdują się piękne zdjęcia potraw oraz ciekawe przepisy na dania pochodzące z Warmii i Mazur. Na koniec zaś pan Galiński odsłonił kilka ciekawostek dotyczących diety uczestników Tańca z Gwiazdami. Książkę przyjemnie się czyta oraz przygotowuje dzięki niej interesujące potrawy:)

Piotr Galiński to magik i alchemik czarownego zakątka domu, jakim jest kuchnia. "Taniec z garami" natomiast to pamiętnik z Jego przygód, po tradycyjnej i współczesnej mazurskiej kuchni.
Książka to przeplatanka wspomnień z dzieciństwa autora i Jego teraźniejszego "kucharzenia".
"Taniec z garami" to nie tradycyjna książka kucharska, ale kulinarna choreografia tańca, pomiędzy garnkami i patelniami z utrzymaniem przepisowej zdrowej "ramy".
Zdobyte przez lata mazurskie przepisy okraszone są prywatnymi zdjęciami autora.
Moja osobista kulinarna przygoda z Piotrem Galińskim rozpoczęła się od ... klopsów z grzybów. Gotowanie pod okiem mistrza było niesamowitym wyzwaniem i zakończyło się sukcesem. Tym chętniej zajrzałam do następnych przepisów zamieszczonych w tej książce.
Zachęcam do kulinarnego eksperymentowania z przewodnikiem po mazurskiej kuchni.
Nad wszystkim czuwają tutaj wszędobylskie anioły, które dodają pozytywnej atmosfery. Kuchnia Piotra Galińskiego to po prostu kuchnia z duszą;...

Marcolina85 | 2017-09-11
Oliwia | 2015-01-30