Noc kryminału w Legionowie

Wydawnictwo: PLONSKAPRESS
Alien

Noc kryminału w Legionowie to doskonała lektura na jesienne wieczory i leniwe weekendy. Świetna książka dla miłośników klasycznego kryminału. Motywami przewodnimi zebranych opowiadań są zazdrość, kłamstwo, intryga, zbrodnia, pieniądze i miłość - czyli wszystko to, co sprawia, że mamy ochotę sięgnąć po książkę z tego gatunku. Brakuje tylko wątków politycznych, ale może następnym razem! Miejscem akcji opowiadań jest tytułowe miasto i jego okolice. Do każdego opowiadania zostały zrobione zdjęcia przez legionowską grupę fotograficzną 9 migawek, za co serdecznie dziękuję. Zarówno autorzy fotografii jak i opowiadań mieli świetną zabawę przy pracy nad tym zbiorem. Mam nadzieję, że czytelnicy docenią twórczość debiutantów i formę publikacji prac konkursowych. Może sami spróbują sił w kolejnych „zmaganiach” literackich? Noc kryminału rozpoczyna bowiem serię opowiadań o Legionowie i okolicach.

źródło opisu: Wydawnictwo PLONSKAPRESS, 2012

źródło okładki: skan własny

Via | 2016-12-03

Hehe, taka ocena, bo jestem jedną z autorek :D

Zosia Filipiuk | 2015-06-18

Zbiór fajnych opowiadań, których akcja rozgrywa się w okolicach Legionowa i Serocka. Konieczna lektura dla wszystkich mieszkańców tych okolic!. Najzabawniejszym opowiadaniem jest "Studnia z kominem" Moniki Wawrzyńskiej ( autorki min. świetnej powieści "Jak odchudzić kota?")