Nawiedzony gród

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Haunted palace
Edgar Allan Poe
jagarkar

"Nawiedzony gród" Frances Winwar to jedna z najnowszych [inf. pochodzi z 1962 r.] biografii wielkiego pisarza i poety amerykańskiego, Edgara Allana Poe. Książka ukazała się w USA w roku 1959. Tragiczne życia Edgara Poe odtwarza autorka na podstawie wnikliwych badań, opierając się o bogaty materiał dokumentalny i krytyczny; toteż szczególną cechą tej biografii jest ogromna autentyczność....

Książka ukazała się w USA w roku 1959. Tragiczne życia Edgara Poe odtwarza autorka na podstawie wnikliwych badań, opierając się o bogaty materiał dokumentalny i krytyczny; toteż szczególną cechą tej biografii jest ogromna autentyczność. Frances Winwar nie tworzy mitu, ukazuje prawdziwego człowieka, obdarzonego geniuszem, poetę, który tworzył rzeczy wzniosłe i piękne wśród nieustannych przeciwieństw losu nie szczędzącego mu upokorzeń. Wykorzystując obficie fragmenty jego twórczości i zestawiając je z dokumentami jego niedoli, chorób, tułaczki i opuszczenia, ukazuje autorka jeden z najbardziej wstrząsających życiorysów w historii literatury.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1961

źródło okładki: Zdjęcie autorskie