Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi

Wydawnictwo: Sensus
dieta, odchudzanie, grupa krwi, medycyna
zdrowie, medycyna
figlarna24

Każdy, kto próbował zrzucić zbędne kilogramywie, że to niełatwa sprawa. Na każdym kroku czyhają jakieś pokusy, zmiana diety powoduje przykre efekty uboczne, a wskazówka wagi nie chce spektakularnie polecieć w dół. Mamy wówczas trzy wyjścia: : zrezygnować z odchudzania, katować się paskudną dietą i być wiecznie nieszczęśliwym albo zacząć wreszcie słuchać własnego organizmu i zaakceptować jego potrzeby. Do wybrania tej trzeciej opcji zachęcają autorki niniejszej książki. Obie przekonują, że osiągnięcie trwałego efektu wynika z autentycznej troski o własne ciało i własny umysł. Odpędzanie negatywnych myśli, praktykowanie afirmacji i rozsądne podejście do kwestii utraty wagi to połowa sukcesu. Drugą połową jest stosowanie diety odpowiedniej dla konkretnej grupy krwi w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania składników odżywczych i zachowania równowagi kwasowo-zasadowej. Oprócz wyjaśnień dotyczących kwestii zdrowotnych znajdziesz tu mnóstwo zdrowych przepisów kulinarnych, dostosowanych do potrzeb ludzi o różnych grupach krwi. Warto zrobi

źródło opisu: Wydawnictwo Sensus, 2013

źródło okładki: http://sensus.pl/

Agata | 2013-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2013

Książka Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi to poradnik skierowany do osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy. Czytelnik znajdzie tu praktyczne porady, ważne informacje, a także dużo motywacji do efektywnego działania. No właśnie. Bo działać trzeba. A co do efektywności - właśnie po to jest ten poradnik.

Pierwsza część książki wprowadza nas w temat odchudzania w ogóle - autorki przekonują, że warto działać, zwracają uwagę na wiele aspektów procesu zrzucania kilogramów, a także tłumaczą dlaczego powinniśmy podczas diety wziąć pod uwagę naszą grupę krwi.
Kolejne rozdziały są przedstawieniem dokładnych różnic pomiędzy potrzebami danych grup krwi, ich charakterystyk i odpowiednich produktów, jakie powinniśmy wybierać w naszej podstawowej diecie. Prócz tego wszystkiego, autorki zaproponują nam plan diety, a także na koniec kilka ciekawych przepisów, jakie możemy wykorzystać.

W książce najbardziej podoba mi się podejście autorek do czytelnika. Wiele razy podkreślają, że same...

figlarna24 | 2013-03-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 14 marca 2013

Choć zima jeszcze trwa to wiosna już jej depcze po piętach. Niestety mimo tego, że niedługo nadejdzie wiosna, to skutki zimy są nadal odczuwalne, a często powiedziałabym- widoczne. Jak co roku, gdy słoneczko przygrzewa, to porzucamy zimowe , obszerne ubrania i często trzeba się zmierzyć z zimowym tłuszczykiem. W takiej sytuacji idą diety w ruch.

W dietach można wybierać i przebierać. Ich różnorodność wprawia o zawrót głowy. Mnie zabieg odchudzania nie jest obcy. Szczególnie my kobiety chcemy wyglądać i czuć się dobrze. Słyszałam o odchudzaniu się zgodnie z własną grupą krwi, ale nic na ten temat nie wiedziałam . Postanowiłam to zmienić.
Ostatnio miałam okazję poszerzyć wiedzę w tym temacie poprzez poradnik noszący tytuł " Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi". Poradnik ten jest napisany przez dwie Polki - Dorota Augustyniak-Madejska oraz Bożena Biernot.
Jak podkreślają autorki , napisały ten poradnik i zebrały wiedzę odnośnie charakterystyki poszczególnych grup krwi z potrzeby...

Paulina Kwiatkowska | 2013-03-16

Pewnie każda z nas, w tym ja również próbowały wiele razy schudnąć, a bo to za grube uda, a to za duży brzuch. Mój zapał jednak bardzo szybko gasł, co schudłam 2 kg to przytyłam 3, tak było do czasu aż nie rozpoczęłam wyzwania z jedną blogerek, która z nas schudnie szybciej 5 kg J I muszę przyznać, że gdyby nie to w życiu bym nie schudła. Oczywiście, gdy rozpoczynałam dietę nie wiedziałam jeszcze, że na polskim rynku ukaże się nakładem wydawnictwa Helion ta pozycja.

Autorki w przystępny sposób opisały po krótce swoje własne doświadczenia z odchudzaniem. Jak się okazuje wiele zależy od naszej grupy krwi i produktów, które są zalecane, bądź też zabronione dla takich, a nie innych ludzi.

Fakty mówią same za siebie - w Polsce ludzi otyłych jest bardzo mało. Co innego w USA, gdzie 50% dzieci waży więcej, niż powinno. Autorka przytoczyła nawet opowieść, gdy jedna z dziewczynek przyjechała do Polski i nie umiała jeść normalnych rzeczy, bowiem cały czas marzyła o Fast Foodach… Przykre,...