Kapitał i zysk z kapitału. Historja i krytyka teorji zysku z kapitału, tom 2

biznes, finanse
Cavalcanti

ziombel | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

Druga część pracy Böhm-Bawerka opisuje oraz krytykuje poglądy socjalistów na teorię wyzysku. Autor skupił się głównie na krytyce Marksa i Rodbertusa. W kolejnych rozdziałach autor uzupełnia krytykę poprzednich nurtów o nowych autorów. Niestety autor nie wyłożył tutaj własnej teorii zysku z kapitału(poświęcił na to oddzielną pracę która nie jest przetłumaczona na polski). Według mnie warto przeczytać krytykę teorii wyzysku, a co do reszty, do polecałbym lekturę co najwyżej ekonomistom. Książka jest dostępna za darmo na stronie Instytutu Misesa:

mru | 2017-11-28
Semperfidelis1 | 2017-04-16