Dziupla

Seria: Poczytaj mi, mamo
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ptaki, sowy, Hanna Krajnik
Reminiscencja

W starym drzewie, dzięcioł wykuł dziuplę i wychował w niej swoje dzieci. Kto po dzięciole zamieszkał w dziupli?

opracowanie graficzne: Hanna Krajnik

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie użytkownika Reminiscencja

Basia | 2016-01-19

"Rośnie w lesie dąb. Dąb gruby, prastary, potężne ma konary."

W tak klimatyczny sposób zaczyna się bajeczka pt. "Dziupla" autorstwa Bianki z serii "Poczytaj mi mamo". To genialna książeczka o lesie, przyrodzie, dziupli w starym dębie i jej mieszkańcach.

Najpierw przyleciał dzięcioł, który stukał, pukał i wykuł dziuplę. Stworzył dom dla swoich dzieci. Z roku na rok "dąb schnie, kruszy się, kora z niego oblata. Dziupla coraz się poszerza i otwiera się na ścieżaj." Następnym mieszkańcem został Szpak i jego żona, W swoim nowym gnieździe wykarmili siedem szpaczków. W kolejnych latach dziuplę zajął Puszczyk, potem Wiewióreczka Ruda Kita/Czarnooka z rodziną, następnie drapieżna Kuna, po niej rój pszczeli, a ostatnim lokatorem był Niedźwiedź pod którego potężnym ciałem wiekowy dąb nie wytrzymał i się rozpadł.

Ta cudowna publikacja zbliża dzieci do natury. Najmłodsi czytelnicy mogą dowiedzieć się w jaki sposób żyją...

gloria81 | 2014-11-09

Dziupla ciągle poszerza się,goszcząc coraz to nowych mieszkańców.
Poznajemy dzięcioła, szpaka, puszczyka, wiewiórczą rodzinę i wiele innych zwierzątek, które zamieszkują prastary dąb.

PIM-78-PEK | 2017-11-10
Anuszka | 2016-11-12