KOŚCIÓŁ BOGA ŻYWEGO. Rekolekcje nie tylko dla uprzedzonych

Wydawnictwo: eSPe
rekolekcje,
religia
Ursa

Wielu chrześcijan ma dziś pretensje do Kościoła. Jeśli nawet nie odrzucają go całkowicie, to się od niego dystansują, bo to czy tamto w Kościele im się nie podoba. Nawet wśród praktykujących członków Kościoła można spotkać wielu mocno uprzedzonych do jego instytucjonalnej postaci. Rekolekcje ks. Węgrzyniaka stanowią skierowane nie tylko do takich osób przypomnienie, czym tak naprawdę jest Kościół, a przede wszystkim – czyj on jest i co to dla nas jako wierzących oznacza.

Autor nie obawia się stawiać odważnych pytań i kwestionować utartych odpowiedzi. Porusza kontrowersyjne tematy i sprawy trudne. Czyni to w sposób niebanalny, nie stroniąc od humoru i anegdot, a jednocześnie wykazując się niezwykłą przenikliwością i trafnością obserwacji i interpretacji.

Lektura tych rekolekcji to doskonały impuls do zburzenia rutyny w sprawach wiary i zbudowania na nowo swojej obecności w Kościele.

źródło opisu: Wydawnictwo eSPe, 2012

źródło okładki: http://www.espe.pijarzy.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!