Okładka książki Źle wydrukowane życie

przyjaźń, miłość
typ
papier
olciak84
7,93 (15 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Źle wydrukowane życie przedstawia historię przyjaźni, która przerodziła się w wielką, lecz nie do końca szczęśliwą miłość. Powiesz, że „miłość” może być szczęśliwa lub nieszczęśliwa, że nie ma nic pomiędzy, ale w tym przypadku było inaczej. Lili i Maks byli sobie przeznaczeni, ale w ostatniej chwili los zmienił zdanie i postanowił ich rozdzielić. Leżałam na dywanie, zupełnie tak jak Karolina k...

Leżałam na dywanie, zupełnie tak jak Karolina kilka dni temu. Nie miałam siły się ruszyć, płakałam tak długo aż zabrakło mi łez. Udało mi się usiąść, rozejrzałam się po pokoju. Na nocnej szafce stał Tymbark, którego wcześniej tam nie było. Musiałam go nie zauważyć. Usiadłam na łóżku i chwyciłam butelkę do ręki. Pociągnęłam zawleczkę i już chciałam się napić, ale coś przykuło moją uwagę. Mała kartka złożona na pół. Odstawiłam napój i chwyciłam papier, rozłożyłam go i od razu poznałam niestaranne pismo Maksa.

“Never say goodbye, never say goodbye
Holdin' on - we got to try
Holdin' on to never say goodbye”

Bon Jovi.

Chwyciłam komórkę i zorientowałam się, że nie należy do mnie. Na ekranie wyświetlił się napis oznajmujący, że bateria jest słaba…

źródło opisu: Novae Res, 2013

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Marta | 2013-05-29

Po literaturę polską sięgam niechętnie, zawsze kiedy mam wybór, wybieram książki autorów zagranicznych. Powód jest prosty - parę razy się zawiodłam, skusiłam na jakiś bestseller, który okazał się kompletną klapą i stratą czasu. Dlatego do książki Florentyny Grądkowskiej podeszłam z ogromnym dystansem, zwłaszcza że to jej debiut literacki.

Autorka jest absolwentką studiów dziennikarskich i komunikacji społecznej. Pochodzi z Gdańska, w którym również umiejscowiła akcję książki. Główni bohaterowie, Lilianna i Maks przyjaźnią się od lat i są nierozłączni. Chodzą do jednej szkoły, gdzie spędzają ze sobą każdą przerwę, po południami odwiedzają się, chodzą na spacery i do kina. Maks ma bogatego ojca, który odziedziczył fortunę po ciotce i dobrze ją zainwestował. Lilka natomiast pochodzi z przeciętnej rodziny. Oboje bardzo różnią się od siebie, jednak nie przeszkadza im to w przyjaźni, świetnie się rozumieją i zawsze mogą na siebie liczyć. Niespodziewanie w środku roku, w ich szkole pojawia...

Rose | 2013-07-05
Na półkach: Przeczytane, SPRZEDAM
Przeczytana: 05 lipca 2013

Mam wrażenie, że coraz więcej osób pisze książki "na siłę", nie mając pomysłu na temat, dialogi, bohaterów, niestety potem, przez takie coś, powstają właśnie tego typu książki.
"Źle wydrukowane życie" oceniam słabo,prawdę mówiąc książka znudziła mnie doszczętnie i chciałam jak najszybciej znaleźć się na końcu, główna bohaterka irytująca, naiwna, dziecinna. Akcja właściwie nie posuwała się do przodu, miałam wrażenie, że tkwię w jednym miejscu, bo nic się nie działo, końcówka dość ciekawa, ale przez to, że cała książka zanudza, też nie zrobiła na mnie większego wrażenia.

Marta | 2013-03-18
Przeczytana: 25 marca 2013

Droga Tachykardio!

W ostatnich dniach znów zaczytuję się polską literaturą. Nadal uważam, że Nasi Autorzy potrafią pisać. I nie mam wcale na myśli tutaj tych czołowych Polskich Pisarzy, których książki sprzedają się na pniu. Mam na myśli Autorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pisaniem. Trzeba przyznać, że niewiele jest Wydawnictw, którzy „ryzykują” i wydają Debiutantów. Myślę, że boją się. W sumie wcale im się nie dziwię. Dlatego chylę czoła przed Wydawnictwem Novae Res z Gdyni, które nie boi się wydawać książek debiutantów. Pewnie jesteś ciekawa dlaczego o tym wspominam? Otóż mam za sobą kolejny debiut polskiej Autorki, książkę „Źle wydrukowane życie” Florentyny Grądkowskiej. Usiądź wygodnie i posłuchaj.

Poznajemy parę przyjaciół Liliannę oraz Maksa. Przyjaźnią się od wielu lat. Maks jest zawsze wsparciem dla Lili. Każdą wolną chwilę spędzają razem. Nawet będąc w szkole Lili nie potrafi zrezygnować ze spotkań z przyjacielem. Wszystko się zmienia w momencie kiedy do szkoł...

MałaPisareczka | 2013-03-18
Przeczytana: 17 marca 2013

Co sprawia, że przeciętny czytelnik zechce wziąć tę, a nie inną książkę ze stoiska pełnego różnych tytułów? Spójrzmy na nią, jak na stojącą w równym rzędzie książkę, której widzisz tylko grzbiet.
1. Tytuł - tak, on bardzo dużo daje. Musi być oryginalny. Źle wydrukowane życie moim zdaniem brzmi intrygująco.
2. Okładka - kolorystyka oraz przedstawione postacie. W tym przypadku Źle wydrukowane życie nie odstaje. Okładka jest po prostu śliczna, nieprzeciętna.
3. Opis - przedstawienie fabuły zwięźle i na temat, tak, by czytelnik zechciał ją dogłębnie poznać.
Te trzy punkty skłoniły mnie do poznania debiutu Florentyny Grądkowskiej. Ale czy tylko one wystarczą, bym dała ocenę pozytywną? Oczywiście, że nie.

Rosemarie | 2013-03-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię
Przeczytana: 15 marca 2013

Z wstydem stwierdzam, że rzadko sięgam po polską literaturę. Nie będę tutaj kłamać, że nie mam możliwości, bo one zawsze się znajdują, jeśli człowiek wystarczająco mocno się stara. Po prostu zdarzyło mi się parę razy sparzyć i później wolałam sięgać po coś sprawdzonego. W końcu się przełamałam i napiszę co nieco o "Źle wydrukowanym życiu" autorstwa Florentyny Grądkowskiej.

"Położyłam dłoń na jego sercu i wtuliłam się w niego, czując niesamowite ciepło i szczęście. Czułam, jak rytm jego serca gwałtownie przyśpiesza. Wydawało mi się, że bije tylko dla mnie, bo przecież tylko ja w tej chwili mogłam je słyszeć."

Główną bohaterką książki jest tegoroczna maturzystka Lilianna Smałko, która wiedzie zwyczajne życie, nieróżniące się niczym od życia innych nastolatków. Wszystko się jednak zmienia, gdy w szkole pojawia się nowy uczeń Maciej Nowicki, a dziewczyna dopiero później odkrywa, kim on jest. Chłopak zaczyna darzyć Lilkę coraz większą sympatią. Nie wszystko jednak jest takie kolorowe...

Lexi | 2013-07-07

Życiowa historia o tym jak bardzo boimy się otorzyć oczy na własne uczucia, jak silne drzemią w nas emocje i jak bezsilni potrafimy być wobec nich. Książka napisana z niezwykłą lekkością. Prostymi słowami opisuje rzeczy ważne,trudne a nawet wyniosłe. Po przezytaniu jej pojawia się mnóstwo pytań, na które mniejmy nadzieję, będziemy mogli w przyszłości otrzymać odpowiedź.

Wej | 2013-05-11
Przeczytana: 11 maja 2013

Książka Florentyny Grądkowskiej "Źle wydrukowane życie" interesowała mnie od dawna. Sięgnęłam po nią dzisiaj i również dzisiaj ją skończyłam.
Książka od pierwszych stron interesuje czytelnika i sprawia że chcemy wiedzieć więcej o tej cudownej historii. Zakończenie książki jest zaskakujące i sprawia że pragniemy więcej. Ogólnie książka potrafi rozbawić ale również wzruszyć. Bardzo chciałabym dowiedzieć się więcej o Lili Maksie i Maćku. :)

kestrelxd | 2014-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Książka jest naprawdę świetna. Początkowo myślałam, że to kolejny banalny romans dla nastolatek. Jednak książka zaskoczyła mnie pozytywnie. Niesamowicie opisane odczucia głównej bohaterki dają do myślenia nad samym sobą.
Czekam na kolejną część !

Nutka2410 | 2014-09-01
Przeczytana: 23 lutego 2014