rozwiń zwiń

Ogród Afrodyty

Okładka książki Ogród Afrodyty
Ewa Stachniak Wydawnictwo: Znak Literanova powieść historyczna
512 str. 8 godz. 32 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Wydawnictwo:
Znak Literanova
Data wydania:
2013-04-15
Data 1. wyd. pol.:
2007-05-22
Liczba stron:
512
Czas czytania
8 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324023745
Tłumacz:
Bożenna Stokłosa
Średnia ocen

                6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pomosty. Dolnośląski Rocznik Literacki, XIV/2009 Adam Tadeusz Bąkowski, Urszula M. Benka, Krzysztof Chara, Ernest Dyczek, Andrzej Maria Dzierżanowski, Barbara Elmanowska, Andrzej Falkiewicz, Małgorzata Garbacz, Konrad Góra, Jacek Gutorow, Dorota Heck, Tomasz Hrynacz, Jacek Inglot, Anna Janko, Piotr Kajewski, Gabriel Leonard Kamiński, Tymoteusz Karpowicz, Bogusław Kierc, Piotr Klimczak, Maciej Konarski, Jerzy Bogdan Kos, Urszula Kozioł, Marta Kucharska, Małgorzata Łoboz, Jacek Łukasiewicz, Karol Maliszewski, Mirosław Marcol, Krystyna Miłobędzka, Waldemar Okoń, Jacek Ossowski, Jerzy Pluta, Feliks Przybylak, Dariusz Sas, Ryszard Sawicki, Rafał Skrobich, Juliusz Słowacki, Anna Sokalska, Ewa Sonnenberg, Ewa Stachniak, Jan Stolarczyk, Janusz Styczeń, Wisława Szymborska, Maciej Taranek, Henryk Waniek, Henryk Wolniak-Zbożydarzyc, Grzegorz Woźny, Irena Wyczółkowska, Andrzej Zawada, Tadeusz Zelenay
Ocena 9,0
Pomosty. Dolno... Adam Tadeusz Bąkows...
Okładka książki Zaraz wracam. Antologia Błażej Dzikowski, Natasza Goerke, Paweł Huelle, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Grzegorz Kopaczewski, Zbigniew Kruszyński, Jerzy Łukosz, Piotr Milewski, Izabela Morska, Joanna Pawluśkiewicz, Jerzy Pilch, Grażyna Plebanek, Janusz Rudnicki, Ewa Stachniak, Andrzej Stasiuk, Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Michał Witkowski
Ocena 4,8
Zaraz wracam. ... Błażej Dzikowski,&n...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
520 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
3129
803

Na półkach: , , ,

Hrabina Zofia Potocka była jedną z tych fascynujących kobiet, która mocno zaznaczyła swoją obecność na kartach historii. Podziwiam panią Stachniak za pracę, jaką włożyła w zgłębienie wszystkich możliwych źródeł, które mogły dostarczyć informacji o pięknej Zofii i za to jak zgrabnie to wszystko zamieniła w powieść. Dzięki pisarce z kart książki wyłania się kobieta z krwi i kości, która po prostu chciała żyć pełnią życia. A że przyszło jej funkcjonować w czasach, które dla kobiet najłaskawsze nie były, to radziła sobie tak, jak mogła. Jej dwie wielkie miłości ją zdradziły, więc ona pokochała wygodę, godności, dostatnie życie. I udało jej się wszystko osiągnąć. Co by o niej nie mówić, biorąc pod uwagę jej liczne romanse - była dobrą matką, matką, która doświadczywszy straty dzieci, tym, które przeżyły, zapewniła dobre życie. Zofia poznała najznamienitszych ludzi swojej epoki, podróżowała po całej Europie i wszędzie wzbudzała podziw. Umiała z tego korzystać i jak na realia jej środowiska, nie można powiedzieć, żeby była bardzo niemoralna. Zawsze mój podziw budzą ludzie, którzy potrafią funkcjonować w trudnych warunkach.

Choć doceniam pracę pani Stachniak, jakoś nie do końca przemawiają do mnie jej książki. Wszystko niby jest dopracowane, zrobione na medal, nie ma się do czego przyczepić, ale całość nie budzi mojego zachwytu. Myślę jednak, że warto przeczytać tę książkę, bo to ciekawe spojrzenie także na realia życia polskiej szlachty w okresie rozbiorów.

I szczerze mówiąc, bardziej niż historia hrabiny Potockiej zaciekawił mnie wątek postaci fikcyjnych: Rozalii Romanowicz, damy do towarzystwa Zofii i lekarza Thomasa Lafleur'a. Swoją drogą, informacje medyczne zawarte w książce były również arcyciekawe.

Hrabina Zofia Potocka była jedną z tych fascynujących kobiet, która mocno zaznaczyła swoją obecność na kartach historii. Podziwiam panią Stachniak za pracę, jaką włożyła w zgłębienie wszystkich możliwych źródeł, które mogły dostarczyć informacji o pięknej Zofii i za to jak zgrabnie to wszystko zamieniła w powieść. Dzięki pisarce z kart książki wyłania się kobieta z krwi i...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    653
  • Chcę przeczytać
    628
  • Posiadam
    207
  • Ulubione
    15
  • 2014
    11
  • Teraz czytam
    11
  • Chcę w prezencie
    10
  • 2013
    9
  • Biografie
    8
  • Historia
    7

Cytaty

Więcej
Ewa Stachniak Ogród Afrodyty Zobacz więcej
Ewa Stachniak Ogród Afrodyty Zobacz więcej
Ewa Stachniak Ogród Afrodyty Zobacz więcej
Więcej

Video

Video

Podobne książki

Przeczytaj także