Wprowadzenie w sztukę. Picasso - malarz, rzeźbiarz

Wydawnictwo: WSiP
8302050253
albumy
Reminiscencja

Picasso jest uważany za największego artystę dwudziestego wieku. Urodzony w Hiszpanii przed ponad stu laty, był świadkiem tragicznych wydarzeń w historii naszych czasów. Pozostawił nam swe odkrywcze, poruszające i piękne obrazy i rzeźby. Jego twórczość zrewolucjonizowała sposób myślenia o sztuce; jest ona zarazem dokumentem współczesności. W książce Juliet Heslewood poznajemy człowieka, którego nowatorskie dokonania zmieniły oblicze sztuki.

źródło opisu: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1993

źródło okładki: Zdjęcie autorskie użytkownika Reminiscencja