Kryptonim Shadow

Tłumaczenie: Jerzy Janowski
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Shadow Flight
bombowiec

Prawdziwym bohaterem tej powieści jest supernowoczesny bombowiec amerykański B-2, którego rewelacją techniczną jest "niewidzialność", czyli nieuchwytność dla radarów, stanowiąca jak dotąd ściśle strzeżoną tajemnicę technologiczną Amerykanów. Taki właśnie bombowiec o kryptonimie Shadow (Cień), szósty, jaki opuścił linię produkcyjną zakładów Northropa, znika w przestrzeni podczas tajnych...

Taki właśnie bombowiec o kryptonimie Shadow (Cień), szósty, jaki opuścił linię produkcyjną zakładów Northropa, znika w przestrzeni podczas tajnych ćwiczeń, które miały na celu sprawdzenie jego zdolności technicznych przed ostatecznym odbiorem. Wywołuje to burzę wśród wtajemniczonych najwyższych kół wojskowo-politycznych Ameryki, tym większą, że nie wszyscy politycy są entuzjastami tej kosztownej produkcji.

Drobiazgowe poszukiwania służb naziemnych i powietrznych nie dają rezultatu. Kreml, zajęty problemami wewnętrznymi, utrzymuje, że nic nie wie o losach B-2. Po pewnym czasie udaje się jednak ustalić, że samolot prawdopodobnie poleciał w kierunku Kuby. CIA wysyła tam swojego agenta, by odnalazł B-2, zanim prezydent wyda rozkaz inwazji. Rozpętuje się bezpardonowa walka o samolot, która stawia mocarstwa na skraju wielkiego konfliktu...

źródło opisu: Wydawnictwo Książka i Wiedza, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Garbaty-Aniol11 | 2014-07-21

Bardzo fajna książka, fikcyjny konflikt Kuby z USA, czyta się szybko choć nie zostaje na długo w pamięci, jak to dobra sensacja, polecam.

Jarosław_S | 2017-05-31
Przeczytana: 2015 rok