Bogowie i herosi Olimpu. Słownik mitologiczny

Tłumaczenie: Jan Jackowicz
Wydawnictwo: Siedmioróg
historia
Reminiscencja

Oddajemy do rąk Czytelników opowieści o bogach i herosach Olimpu, rozsławionych greckimi mitami, które wprowadziły do kanonu kultury europejskiej i światowej takie postacie jak Odyseusz, Achilles, Tezeusz, Edyp, Herakles i wiele innych. Ta barwnie i bogato zilustrowana książka zawiera także kompetentnie przygotowany leksykon postaci mitologicznych, ułatwiający czytanie i zrozumienie mitów oraz zorientowanie się w licznych utworach literackich, plastycznych i muzycznych inspirowanych przez mitologię. Lektura zalecana dla uczniów klasy piątej.

źródło opisu: Siedmioróg, 2000

źródło okładki: Zdjęcie autorskie użytkownika Reminiscencja