Bez makijażu. Prawdziwe historie kobiet

Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
kobiety, rozmowy, wywiady
literatura faktu
Sarah

Willa Shalit to córka znanego amerykańskiego dziennikarza. Joanna Laprus Mikulska - redaktorka, wydawca magazynów o książkach. Rozmawiają one z 55 znanymi kobietami, które w swojej dziedzinie osiągnęły bardzo wiele i zdecydowały podzielić się refleksją na temat tego, w jaki sposób nie tylko udało im się pogodzić pracę i sukces zawodowy z tradycyjnymi funkcjami - byciem matką, żoną, córką, panią domu - ale także w jaki sposób potrafiły, łącząc twórczo te dwie domeny, zrozumieć lepiej siebie i osiągnąć wysoki poziom samoświadomości.
"Bez Makijażu" to autentyczne i bardzo osobiste historie ważnych kobiet świata kultury, biznesu, mediów i instytucji o ich życiu. Nawiązując do istotnych dla każdej z nich momentów, odpowiadają na pytanie, czym jest kobiecość. Ciekawe, że problemy nurtujące kobiety z rocznika 1920 i 1981, choć w różnym wymiarze, dziś potrafią być takie same - mieć podobne źródło itd.
Wśród bohaterek książki wymienić można: Meryl Streep, Kate Winslet, Ewę Woydyłło-Osiatyńską, Manuelę Gretkowską, Evę Hoffman, Vanessę Williams, Sylwię Chutnik czy Janinę Paradowską. Przedmowę do wydania polskiego napisała Agnieszka Rajewicz-Kozłowska, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania.

źródło opisu: Kurhaus Publishing, 2013

źródło okładki: http://www.kurhauspublishing.com/ksiazki/okladka/id/20

Soledad | 2017-09-06
Przeczytana: 06 września 2017

Cóż...bez zachwytu. Odniosłam wrażenie, że wybór pań odbył się według feministycznego klucza i pewnej poprawności politycznej z grupy gender. Niestety. Zabrakło mi "drugiej strony medalu" - "zwykłych" gospodyń, nie-feministek, katoliczek. A tak - powstał zbiór wypowiedzi, w których wątki się powielały, a o pięknie kobiecości niewiele powiedziały (nawet się zrymowało;). Można przeczytać, ale nic się nie straci, nie czytając.