Żywot Maryi

10 (1 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Maryja, Jan Paweł II, mariologia
religia
darekolsztyn

Błogosławiony Jan Paweł II należał do najbardziej maryjnych papieży w historii Kościoła. Jego zawołanie Totus Tuus - Cały Twój samo mówi za siebie. Bardzo wiele swych wypowiedzi Papież kończył modlitwą maryjna lub aktem zawierzenie Jej poszczególnych ludzi, narodów, problemów i spraw. Żywot Maryi jest obszernym zbiorem papieskich rozmyślań Jej poświęconych. Teksty obejmują komentarze do proroctw poświęconych Najświętszej Maryi Pannie oraz innych tekstów biblijnych Jej poświęconych. Ważnymi tematami komentowanymi przez Papieża są: Boże macierzyństwo Maryi; dziewictwo Najświętszej Maryi Panny; Maryja w tajemnicy Chrystusa; Maryja w życiu Kościoła i każdego chrześcijanina; Macierzyńskie pośrednictwo Maryi. Ojciec Święty z szczególnym upodobaniem objaśnia liczne określenia biblijne przypisywanie w Tradycji Kościoła osobie Najświętszej Maryi Pannie. Tekst książki bazuje na wielu dokumentach papieskich o charakterze maryjnym, encyklikach, adhortacjach, listach, homiliach obszerną jego części stanowią katechezy wygłaszane podczas audiencji generalnych.Oddajemy Czytelnikom kolejny tom słów Ojca Świętego tym razem poświęconych osobie Matki Bożej - Tej które całe swe życie poświeciła błogosławiony Jan Paweł II, Tej która zawsze prowadzi nas do swego Syna - Jezusa Chrystusa.

źródło opisu: Wydawnictwo M, 2012

źródło okładki: http://www.mwydawnictwo.pl/p/952/żywot-maryi

kasandra_85 | 2013-03-30
Przeczytana: marzec 2013

darekolsztyn | 2013-10-07
Na półkach: Teraz czytam, Wydawnictwo M

Dziwne są losy człowieka. Dziwnymi też były losy młodej, żydowskiej dziewczyny o imieniu Maryja. Jeszcze nie poślubiona mężowi, jeszcze świat o niej nie słyszał, a już dzięki jej „fiat” daje ludzkości Boskiego Zbawiciela.

Umiłowana Córa Ojca, Łaski Pełna Dziewica, Służebnica Pańska – oto tytuły jakimi Kościół określa Matkę Pana Jezusa Chrystusa. Od chwili prorockich zapowiedzi w Starym Testamencie, poprzez Zwiastowanie Anielskie, Narodzenie Jezusa, Jego Życie, Śmierć i Zmartwychwstanie, Maryja jest ścisłe związana ze swoim Synem.

Jan Paweł II w książce „Żywot Maryi” mówi o roli Matki Bożej w Kościele i w Dziele Odkupienia. Mówi o jej wierze, wynikającej z pełnego zaufania Bogu, o jej wstawiennictwie za wiernymi, że jest wzorem godnym naśladowania.

Książka jest ciekawą pozycją nie tylko dla katolików. Polecałbym ją również protestantom, którzy w znacznej mierze nie rozumieją maryjnej religijności katolików. Godna polecenia także studentom teologii i kapłanom.

nomi1997 | 2017-03-06
MrGwyn | 2017-01-27