Książę Józef. Wódz i Dandys

Wydawnictwo: Bellona
MysteryVeil

Książę Józef Poniatowski (1763-1813), popularny Pepi, pożeracz niewieścich serc i słynny balowicz spod Blachy, bratanek ostatniego króla. Stanisław Pszenic w tytule poświęconej mu biografii napisał: "Większy niż król ten książę". Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w historii Polski. Dla jednych człowiek honoru i nieskazitelny bohater, który heroiczną śmiercią w nurtach Elstery zapewnił sobie wstęp do narodowego panteonu. Dla innych utracjusz i kobieciarz, zbyt długo pozbawiony chęci do walki za ojczyznę i głębszej politycznej refleksji.

Niniejsza książka przedstawia go w obu tych odsłonach - odpowiedzialnego, utalentowanego wodza i męża stanu oraz pławiącego się w rozkoszach życia hedonisty i dandysa; odsłonach tak pozornie od siebie odległych, w rzeczywistości zaś tworzących nad wyraz krwisty, prawdziwy wizerunek wielkiego Polaka.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=fut&bid=5735&page=0

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/nokl/big/5735.jpg