Od pierwszego dotyku

Wydawnictwo: RW2010
magal

Miłość wszystko wybaczy, tłumaczy, przeczeka? Tęsknimy za miłością romantyczną, pełną pasji, ogarniającą duszę i ciało... Ale może lepsza jest miłość z rozsądku? Czy pożądanie wystarczy? A czy związek bez namiętności przetrwa? Czy miłość kiedyś się kończy? Narratorów, próbujących odpowiedzieć sobie na te pytania, dzieli wszystko: wiek, płeć, doświadczenia, wykształcenie, temperament, oczekiwania. Wspólnym mianownikiem jest miłość. Od pierwszego dotyku, spojrzenia, słowa, żartu... Miłość przychodzi różnymi drogami, pod różnymi maskami, dlatego czasem jej nie rozpoznajemy. Bywa zmysłowa, zachłanna, okrutna. Bywa nagła jak majowa burza, ale najczęściej jest zwyczajna. Co nie znaczy, że nie jest niezwykła. Zbiór romantycznych historii, pełnych humoru, nadziei, pasji oraz erotyzmu. Jeżeli jest ci smutno i źle – przeczytaj, a rozchmurzysz się. Jeżeli szukasz relaksu, wzruszeń lub... afrodyzjaku – przeczytaj, a nie zawiedziesz się. Jeżeli przestałeś wierzyć w miłość – przeczytaj koniecznie.

źródło opisu: http://www.rw2010.pl/

źródło okładki: http://www.rw2010.pl/

Elwira | 2014-02-14

Od pierwszego dotyku jest zbiorem trzydziestu dziewięciu opowiadań o miłości. Każde stanowi odrębną całość. Różni je właściwie wszystko: wiek bohaterów; ich zawód, temperament i oczekiwania względem życia, przeszłość i przyszłość; osoba narratora, a łączy jedno: miłość. Joanna Łukowska przedstawia w antologii różne oblicza uczucia. Czasami pojawia się ono nagle, innym razem mieszka w bohaterach bardzo długo, czekając na swoją szansę. Bywa też tak, że nie jest żadnym uczuciem, a jedynie fascynacją, namiętnością, spazmem rozkoszy.
Cała recenzja: http://recenzje-elwira.blogspot.com/2014/02/od-pierwszego-dotyku.html

netkaa | 2013-09-05
Przeczytana: 05 września 2013

Tak naprawdę przeczytałam tylko pierwsze opowiadanie, które kończy się po 16 stronach, kiedy zaczyna się robić ciekawie. A ja przywiązuje się do bohaterów i dlatego szukam książki, najlepiej długiej.

Boguśka Kowalska | 2013-11-12
Przeczytana: 2013 rok