Okładka książki Miasto Niebiańskiego Ognia

Miasto Niebiańskiego Ognia

Autor:
Cykl: Dary Anioła (tom 6)
tłumaczenie
dary, anioł, jace, clare
typ
papier
Czytelniczka
8.3 (130 ocen i 27 opinii)

Opis książki

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary, Sebastian Morgenstern, systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać… ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szansę…

Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni. Kto przeżyje w szóstej i ostatniej, wybuchowej części „Darów Anioła"?

źródło opisu: Wydawnictwo MAG, 2014

Polecamy

Opinie czytelników
Sandra | 2013-10-03
Na półkach: Do kupienia, Teraz czytam

??????? Jak ktoś mógł ją przeczytać skoro premiera w Ameryce ma być dopiero w 2014?????????????????? I szlak mnie trafia jak ktoś porównuje Dary do Zmierzchu!! Tyle samo wspólnego mają ze sobą te książki co dzień i noc!!!!!!!!!!!! -.-

Natalia-Lena | 2014-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Zaczniemy od końca, bowiem w szóstym tomie każdego interesuje jedno: finał finału. To do niego dążyli od kilku lat wierni czytelnicy, z drżącym sercem przewracając kartki i śledząc losy ulubionych bohaterów. Clare zdążyła udowodnić, że potrafi namieszać kiedy tylko chce, a dramaty i rozstania to dla niej chleb powszedni. Z tego też powodu nawet ja nie czułam się pewnie sięgając po Miasto Niebiańskiego Ognia.

Początek zaczął się obiecująco – trupy każdego gatunku padały praktycznie co zdanie, Nocni Łowcy byli w swoim żywiole; czuć, że koniec świata się zbliża. Napięcie sięga zenitu i… I znika, by powrócić kilka razy w drugiej części powieści. Po czym znów znika. I już nigdy nie wraca.

Zakończenie jest jednym z najbardziej mdłych i nijakich zakończeń, z jakimi kiedykolwiek miałam do czynienia. To, co zaserwowała nam Clare nadaje się do sagi Zmierzch, która swoją stylistyką od początku do końca była cukierkowo familijna i nastawiona na ,,długo i szczęśliwie”. Liczyłam na to, że autorka,...

Alexa_Marie | 2014-06-03

Nareszcie! Podobnie jak wielu innych fanów książek Cassandry Clare, czekałam na ostatni tom serii „Immortal Istruments” BARDZO DŁUGO. „The City of Heavenly Fire” przeczytałam w trzy dni (lub dokładniej w trzy noce), więc niedobór snu daje mi się we znaki ;) Cieszę się, że nareszcie mogłam przeczytać o dalszych losach Clary, Jace’a, Simona, Izzy, Aleca, Magnusa i zastanawiać się na nowo z drżeniem serca, co za przebiegły plan wymyślił Sebastian, żeby zniszczyć świat :)

W książce podobało mi się:
- kolejne spotkanie z dobrze znanymi postaciami, zwłaszcza z Simonem, którego uwielbiam
- szybkie tempo akcji
- relacja między Jacem i Clary tak gorąca jak zawsze
- fajne dialogi, Jace i Simon nigdy nie rozczarowują

Nie podobało mi się:
- za wiele słów, zbyt wiele niepotrzebnych szczegółów i postaci
- Sebastian stracił całą osobowość i stał się typowym złym bohaterem, który stanowczo zbyt często śmieje się złowieszczo
- autorka jest niezwykle sentymentalna w większości scen. Każdy kogoś koc...

Phoenix | 2014-05-29
Na półkach: Do kupienia, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 29 maja 2014

Czytałam tę książkę cały dzień, do trzeciej nad ranem. I regret nothing.

Z serią "Dary Anioła" jestem bardzo, ale to bardzo zżyta. Właściwie to dzięki niej odkryłam prawdziwą przyjemność czytania i przedtem nieznany, ale bardzo pochłaniający zawód bycia prawdziwą Fangirl.
Były lepsze i gorsze części, ale każda z nich zawsze była dla mnie ważna.
Szósta część, ostatnia...Nie była idealna i mnie poniekąd zawiodła.
Co mi się podobało:
1. Alec i Magnus! Nigdy nie było sekretem, że jestem kompletnie, nieodwracalnie zakochana w tej dwójce. Epilog Miasta Zagubionych Dusz doprowadził mnie do łez i zmusił do długiego oczekiwania na zakończenie, wypełnionego smutkiem i nadzieją (i gejowskimi opowiadaniami, co tu kryć). Sądziłam, że serce mi pęknie, czułam, że nie ma dla nich szczęśliwego zakończenia. Jak bardzo się cieszę, że się myliłam! Mój Malec ma swój happy end. I to w jakim stylu! Jeśli jest osoba na tym świecie, która nie lubi tej dwójki, to ja nie lubię tej osoby. Szczególnie...

Vakme | 2014-06-03

"- Brat Zachariasz - powiedziała Isabelle. - Na stronicach Kalendarza Gorących Milczących Braci od stycznia po grudzień. Co on tu robi?
- Mają taki kalendarz? - zainteresował się Alec. - Gdzie można go kupić?"
Jestem w trakcie czytania, jednak zdecydowanie mogę powiedzieć, że książka nie straciła humoru poprzednich części :)

Electra | 2014-05-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 29 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

O tym że ta książka mnie zachwyciła świadczy sam fakt że przeczytałam ją po angielsku w niecały jeden dzień. Nie umiem angielskiego, nie lubię angielskiego i nie mam zamiaru polubić. Ale przeczytałam.
Jednak trochę mnie zawiodła...
Po spojlerach wstawianych przez Cassie byłam pewna, że wojną z Sebastianem przeżyje tylko kilku nocnych łowców. Myślałam, że będą potykać się o ciała przyjaciół i tak nagle odkrywać, że ich bliscy nie żyją... To nie prawda. :< Zginęło tylko kilka mniej znaczących postaci, Simonowi zabrali pamięć i co? I nic. Wszystko szczęśliwie się skończyło.
Miałam nadzieję że pojawią się Tessa i Jem. I pojawili się. Tessa w epilogu Jem trochę wcześniej. Te 2 śluby... no teoretycznie były. Pewnie coś nie doczytałam dlatego czekam jeszcze na polskie tłumaczenie.
Byłoby 9/10 ale zabiła Raphaela i jest 8/10 Ale czemu :<

medziks1 | 2014-07-21
Przeczytana: 13 lipca 2014

Mam do tej serii ogromny sentyment i pewnie niejednokrotnie wrócę do świata Nocnych Łowców, który rozkocha mnie w sobie jeszcze wiele razy. A ja mu na to pozwolę, z miłą chęcią. Nostalgiczne uczucie jakie pojawia się po tylu latach spędzonych z bohaterami niekoniecznie wywołane jest idealnym zakończeniem, rzucająca na kolana fabułą i poetyckim językiem, - choć wszystkie te rzeczy stoją na zadziwiająco wysokim poziomie - ale głównie sentymentem i przywiązaniem. Cassandra Clare jest w stanie sprzedać mi wszystko. Jak wiele absurdów i niedociągnięć zawierałoby Miasto Niebiańskiego Ognia i tak kochałabym je całym sercem!

Całość na:http://my-paper-paradise.blogspot.com/2014/07/przedpremierowo-miasto-niebianskiego.html

Andzia | 2012-03-15
Przeczytana: 2011 rok

Taak, to również niesamowita opowieść, natrafiłam na nią przypadkiem. Czi się tutaj i zło i magia, i para nastolatków, którzy odkrywają co to jest miłość...

Karolina | 2014-03-06

Nie rozumiem wystawiania ocen książkom, których się nie czytało. Oceniacie przez pryzmat serii? Też bardzo lubię DA, ale nie ocenię tej części, bo nie mam podstaw. Może być wspaniała, a może okazać się totalną klapą...

Kathy | 2014-06-17
Na półkach: 2014, Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Nie wierzę, że to koniec. Nie mogę powiedzieć, że jestem całkowicie zadowolona. Jeśli chodzi o zakończenie - mam wrażenie, że Cassandra bała się trochę zaszaleć, więc skończyło się trochę nijako, choć w sumie potrafię to zrozumieć. Prawda jest taka, że inaczej wyobrażałam sobie zakończenie TAKIEJ serii.
Całość fabuły jakaś taka rozlazła. Chociaż podobało mi się, że Cassie wpuściła nas do głów innych bohaterów, to jednak trochę się to za bardzo rozeszło. Nie powiem, chwilami siedziałam jak na szpilkach i nie mogłam się oderwać od lektury. Żałuję tylko, że nic mnie nie wzruszyło. Liczyłam, że zakończę przygodę z Darami Anioła łzami, ale jakoś nie było okazji.
Jeśli chodzi o bohaterów, w tej części więcej widać Magnusa i Aleca, co jest wielkim plusem! Fajnie, że autorka dała więcej scen z nimi (które były bardziej poruszające niż głównej pary). Chwilami nie nadążałam za logiką Sebastiana, ale może to celowy zabieg, żebyśmy nie wiedzieli, o co mu tak naprawdę chodzi. Mimo to jest dobrze wy...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto