Pułapka szczęścia. Jak przestać walczyć i zacząć żyć

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
The Happiness Trap: How to Stop Struggling and Start Living
szczęście, akceptacja, smutek
poradniki
LadyBoleyn

Dlaczego tak często uśmiechamy się chociaż wewnętrznie czujemy się nieszczęśliwi? Jakim cudem najlepsze zawsze wydaje nam się to, czego nie mamy i do czego dążymy? Czy na pewno awans, wygrana w lotka lub nowy samochód sprawią, że każdy dzień będzie nas przepełniał radością? Odpowiedzi udziela dr Russ Harris – znany na całym świecie lekarz i psychoterapeuta. Opracował on innowacyjną terapię...

Odpowiedzi udziela dr Russ Harris – znany na całym świecie lekarz i psychoterapeuta. Opracował on innowacyjną terapię opartą na akceptacji i zaangażowaniu (ACT). Teraz i Ty możesz skorzystać z jej dobrodziejstw i uwolnić się z pułapki, w której tkwi większość z nas.

Niemal wszyscy gonimy za szczęściem, a gdy już je dopadamy, obieramy sobie nowy cel i nie zwracamy uwagi na to, co już się nam udało osiągnąć. W rezultacie tkwimy w zaklętym kręgu będącym źródłem frustracji i niezadowolenia. Tymczasem wystarczy, że zastosujesz się do sześciu zasad ACT, a wzbogacisz swoje życie, uczynisz je intensywnym i nadasz znaczenie. Porady dr. Harrisa sprawdzają się w zwalczaniu wielu rodzajów problemów, poczynając od stresu i lęku, a kończąc na depresji i wszelkich uzależnieniach. Jeśli chcesz zmniejszyć efekty negatywnego myślenia i wpływ, jakie ono na ciebie wywiera, jest to książka dla Ciebie. Dzięki niej zaczniesz inaczej radzić sobie z bolesnymi uczuciami, uzdrowisz związki i spełnisz się w pracy.

Zamiast gonić szczęście, złap je!

źródło opisu: Wydawnictwo Studio Astropsychologii

źródło okładki: Wydawnictwo Studio Astropsychologii

Pioter | 2014-03-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Polecone
Przeczytana: 03 marca 2014

Wszyscy chcemy czuć się dobrze, nikt nie chce czuć się żle. To oczywiste. Jednak często bywa też tak, że od swoich negatywnych uczuć/doznań/emocji po prostu uciekamy. Przy czym w pracy tej zupełnie brak jest nacisku na indywidualną genezę tego nawyku, autora zajmuje tutaj wyłącznie sam fakt ucieczki od bólu. W sumie nie dziwi mnie to bowiem jest to książka z dziedziny terapii ACT (Acceptance and Commitment Therapy - terapia akceptacji i zaangażowania), która przynajmniej w jednej swojej części opiera się na założeniach szkoły behawioralno - poznawczej, a więc tego rodzaju terapii, która zwraca uwagę zdecydowanie bardziej na fakty i zachowanie niż na doznania osobiste, które wg niej nie podlegają obiektywnemu badaniu. Poza ucieczką (np. w uzależnienia, walkę z tymi negatywnymi myślami, etc.) robimy też nałogowo wręcz coś innego - zaczynamy pożądać pozytywnych uczuć/doznań/emocji. I wtedy właśnie wpadamy w tytułową "pułapkę szczęścia". A czynimy tak, zaniedbując nasze wartości....

Prett | 2015-02-08
Przeczytana: 05 lutego 2015