Sherlock Holmes
angielski

It is 1880, and a young Sherlock Holmes arrives in London to pursue a career as a private detective. He soon attracts the attention of criminal mastermind Professor James Moriarty, who is driven by his desire to control this fledgling genius. Enter Dr John H. Watson, soon to make history as Holmes’ famous companion...

źródło opisu: http://titanbooks.com/

źródło okładki: http://titanbooks.com/

Sentix | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

Jeżeli chodzi o język, to śmiało można powiedzieć, że książka nie odbiega poziomem od pozostałych części, zarówno tych napisanych przez resztę autorów z "The Further Adventures of Sherlock Holmes", jak i samego sir Arthura. Sama jednak fabuła pozostawia wiele do życzenia, jako że wydaje się naciągana, jak stara para majtek. Teoria spiskowa, zakładająca iż Holmes od samego początku siedział w sieci utworzonej przez Moriartiego, na którego usługach był sam Watson (!) i pani Hudson (!) wydaje mi się całkowicie niedorzeczna i niemożliwa do zaakceptowania. Być może powodem tego jest fakt, że jestem zatwardziałym fanem wszystkich kanonicznych opowiadań, jednak bardziej skłaniałbym się ku wewnętrznej irytacji stworzenia z Moriartiego człowieka o iście boskich wpływach. Zdecydowanie przesadzone.