W pogoni za demonem

Wydawnictwo: Psychoskok
Aneta

Akcja książki Katarzyny Markowskiej-Żal pt. „W pogoni za demonem” zaczyna się w mitycznym kraju, który można by porównać ze starożytną Persją. Następnie przenosi się w miejsce skrajnie odmienne kulturowo i klimatycznie. Pierwszoplanowe postacie powieści (Zoobar, Meshala, Sunaro i częściowo Nahir) posiadają wystarczającą głębię i pełny opis psychologiczny. Pozostałe postacie są zarysowane w mniejszym lub większym stopniu – adekwatnie do pełnionej roli.
Spora część powieści to dialogi. Część ich jest niezbędna dla rozwoju akcji, lub przedstawienia charakterystyki bohaterów. Przyjemnie się je czyta (są dobrze napisane), nadają wartkości i lekkości lekturze – są humorystyczne. Baśniowy klimat, szybka akcja i prosty język powodują, iż trudno się oderwać od pełnego przygód tekstu. Powieść jest tak napisana, że może istnieć jako trylogia. Jednak jej pierwsza część swobodnie też może być jedną książką.
„W pogoni za demonem” to interesująca książka z dziedziny fantasy, autorka bardzo ciekawie przedstawiła bohaterów oraz przygody jakie napotykają podczas swojej wędrówki. Co skrywa postać Meshala – nowego, tajemniczego faworyta króla? Zachęcam do zapoznania się z lekturą książki. Świetna powieść zasługująca na miano bestsellera.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/w-pogoni-za-demonem_p143

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/w-pogoni-za-demonem_p143

Dzika_Róża | 2016-03-28
Przeczytana: 28 marca 2016

Zaskoczyła mnie miło ta książka po pierwsze barwny język bogaty literacko, widać że dopracowana była pod tym względem, s śmieszne i ciekawe sytuacja, troszeczkę nie w moim guście, ale polecam ją początkującym młodym polskim pisarzom. Bo opracowanie tej książki jest genialne. I nie ma tam wszystkiego co dana postać robi, typu śpi, je, pieprzy się kompie ubiera i tak dalej jest to coś czego kompletnie nie rozumiem u tych co zaczynają pisać :)

Zapiskispodpoduszki | 2015-02-09
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Jeszcze do niedawna Zoobar był wielkim wojownikiem, ulubieńcem samego króla, mógł przebierać w kobietach i upijać się najlepszymi alkoholami. Wystarczyło jednak jedno małe nieporozumienie i został banitą bez ojczyzny, zagubionym przegranym, próbującym przeżyć i odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Towarzyszem w tej tułaczce będzie mu Meshala, powód jego upadku i jego wybawienie z wszelkich opresji. Z biegiem czasu Zoobara coraz bardziej zaczynają niepokoić dziwne zachowania kompana i stara się odkryć ich przyczynę. Niestety odkrycie prawdy nie zawsze przynosi spokój i zrozumienie, lecz za to często rodzi nowe pytania. Tylko, czy są pytania, które warto stawiać i na które warto szukać odpowiedzi za wszelką cenę? Może lepiej nie budzić śpiącego licha...

"Ach, śpij i śnij...
Dzielny ancharyjczyku błękitnooki
Nie wierzysz w baśnie, czary i uroki
Wnet ruszymy razem w daleki świat
Gdy król cię wygna i kata bat
Ach, śpij i śnij...
Na ognistych skrzydłach pomknę w dal
Pójdziesz za mną...

monika90 | 2016-03-12

Nie spodziewałam się, że ta książka aż tak mnie wciągnie. Historia zaczyna się niewinnie ale szybko się rozkręca i nie daje o sobie zapomnieć.
Znalazłam w niej mnóstwo humoru, nieprawdopodobne przygody i nawet trochę polubiłam "demona".

Willowy | 2017-05-13
Przeczytana: 10 maja 2017