Zgłosuj na książki roku 2017

Zaczęło się od Daguerre'a

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydanie I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
historia
Aggs

Pierwsza polska książka dotycząca historii fotografii. Nie jest jeszcze prawdziwym naukowo-historycznym opracowaniem, sam autor nazywa ją "wprowadzeniem do nieistniejącej jeszcze w naszej literaturze historii fotografii". Książka ta jest zbiorem faktów i krótkich biografii XIX-wiecznych fotografów.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mitooo | 2015-04-06

Ciężko ocenić. Napisana jak podręcznik, do przeczytania potrzeba całkowitego skupienia na książce. To pozycja jedynie dla fascynatów fotografii. Laików zmęczy.

Mary | 2015-07-29
Na półkach: Przeczytane, Chcę mieć, 2015
Przeczytana: 28 lipca 2015

Pozycja ciekawa i warta uwagi, przede wszystkim dla fascynatów fotografii. Dużym walorem książki jest skoncentrowanie na historii polskiej fotografii, przy towarzystwie historii ogólnej - powstawania i rozwoju medium. Dywagacje kończą się na końcówce XIX w., w momencie uzyskania pewnego monopolu przez KODAKA.
Pozycja wartościowa - zawierająca wiele ilustracji i cytowań dzienników, pierwszych artykułów o fotografii czy podręczników. Polecam uwadze.

Dim | 2013-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2013