Pięść Boga

The fist of God
Sensacja, Afryka
Marcin

Inne wydania

Po zwycięskim przemarszu przez Kuwejt, w sierpniu 1990 roku, armia Iraku zatrzymuje się na granicy z Arabią Saudyjską. Cały świat zastanawia się gorączkowo, czy Saddam Hussein planuje kolejną inwazję. Siły NATO szykują się do kontrataku. Jednak, aby zwyciężyć, alianci muszą zdobyć informacje o sytuacji w okupowanym Kuwejcie i przede wszystkim - dowiedzieć się jak najwięcej o tajemniczej, potężnej broni Irakijczyków, nazwanej przez nich "Pięścią Boga". Do akcji wkraczają więc tajni agenci: Mike Martin i głęboko zakonspirowany szpieg o pseudonimie Jerycho, którego tożsamości nie poznał nigdy żaden ze zleceniodawców. Od ich sukcesu lub porażki zależeć mogą losy świata...

źródło opisu: Albatros

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1103,1608,piesc-boga.html

Nitager | 2016-03-18

Pasjonująca - tak jedynie mogę ją ocenić. Wprawdzie początek nieco nużący, przeładowany szczegółami, jak to zwykle u Forsytha, no i dzieje głównych bohaterów opowiedziane od chwili pierwszego spotkania ich rodziców, ale warto przez to przebrnąć, aby dotrzeć do porywającej akcji. Od pewnego momentu powieść dosłownie przelatuje przez palce, aż człowiek żałuje, że tak mało zostało mu do końca. Dodatkowym atutem jest wplecenie akcji w realne wydarzenia, co jest doskonałą okazją do ukazania metod działania wywiadu.

Radosław Gabinek | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Mój pierwszy kontakt z Frederickiem Forsythem. książkę dostałem w prezencie więc z automatu trafiła na czoło pozycji do przeczytania. Nie zawiodłem się. Bardzo fajna rozrywka osadzona w historycznych realiach konfliktu w Zatoce Perskiej. Pojedynek wywiadów, konflikty interesów. Kulisy dyplomatycznych rozrywek światowych mocarstw, które próbują skorzystać na konflikcie iracko-kuwejckim. Książka obszerna, a mimo tego nie doświadczycie nudy:)

wiejskifilozof | 2011-12-23

To , ta z tych książek , które wiemy jak się skończą .

Mirek | 2017-04-29
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Powieść pana Forsyth'a jak zwykle obszerna, a także szczegółowa i drobiazgowa. Pomimo mnogości najrozmaitszych nazw, skrótów oraz terminów lektura jest zrozumiała i płynna. Na kolejnych stronach prócz bohaterów i fabuły spotkamy odrobinę fizyki, sporo wojskowości, tyleż samo arabistyki i całe mnóstwo wywiadu.
Mieszanka Bliski Wschód plus broń atomowa może się wydawać na pierwszy rzut oka błaha oraz powielana, jednakże powieść "Pięść Boga" została utrzymana na naprawdę zadowalającym poziomie. Nie jest to może majstersztyk pisarski, ale z pewnością nie zawiedzie nawet tych bardziej wymagających czytelników.
Powieść zdecydowanie polecam. Nie potrafię znaleźć minusów, stąd zasłużona ocena bardzo dobry.

Baart | 2014-12-19
Przeczytana: 15 lipca 1993

Od tej książki zaczęło się czytanie moich "poważnych" tytułów dla dorosłych.
Czytając ją (chyba 4 krotnie), nie zdawałem sobie sprawy, że całość jest ... zmyślona, a jedynie osadzona w realiach wojny lat 90-tych.
Forsyth jest dla mnie jednym z tych autorów, który potrafi w ciekawy sposób przemycić fakty historyczne wywołując przy tym emocje.

Fantastyczna spójność, która łączy się z prawdziwymi wydarzeniami to moje podsumowanie książki.

Zuzanna | 2015-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Świetna powieść sensacyjna, momentami dość brutalna, ale z sensem, bez taniego epatowania okrucieństwem

madziq | 2011-02-12
Przeczytana: styczeń 2011

Książka, jak wiele innych tego autora, wymaga skupienia podczas czytania. Zawiła akcja, która rozgrywa się naraz z w kilku miejscach, i jest przerywana w najciekawszym momencie, aby w kolejnym rozdziale rozwijac się gdzie indziej. Jak dla mnie, to bardzo wciągająca książka, nie pozwalająca się oderwac od lektury....

Poczatek książki nie jest łatwy, sama trzy razy do nie podchodziłam. Trzeba od razu przeczytac około 30-40 stron aby akcja wciagnęła czytelnika.

Chociaż muszę przyznac, że zakończenie mnie ciut rozczarowało... Jakoś akcja książki pozwoliła mojej wyobraźni spodziewac się troszke innego zakończenia....

Ogólnie uważam książkę za bardzo interesującą i ciekawą.

Kamil Misztal | 2017-08-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Po prostu genialna książka. Zachęcam tych, który inne autora powieści znają i chcieliby tym razem poczytać na temat wojny w Iraku (tej pierwszej:).

Paweł Przystawski | 2017-01-08

Bardzo fajna książka. Jest fenomenalnie ukazane znaczenie wywiadu, co pokazuje nam, że jednak maszyny nie są w stanie zastąpić ludzkiego oka. W tej książce dowiemy dlaczego izraelski Mossad jest uznawany za jedną z najlepszych agencji wywiadowczych.

nikt | 2017-09-13
Przeczytana: 13 września 2017

Forsyth w najlepszym wydaniu. Bardzo fajna lektura. Ciekawa i intrygująca.