Żywot Jezusa

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
darekolsztyn

Nauczanie błogosławionego Jana Pawła II zawsze było ukierunkowane na Chrystusa. Papież powtarzał za świętym Piotrem: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga Żywego". Czynił to nie tylko słowem, ale także przykładem życia. Niniejsza publikacja jest zbiorem papieskich wypowiedzi poświęconych Jezusowi Chrystusowi, począwszy od zapowiedzi Jego przyjścia, przez życie ziemskie, mękę, śmierć i zmartwychwstanie, aż po chwalebne wniebowstąpienie. Znalazły się tu dokumenty papieskie, encykliki, adhortacje, listy, homilie, jednak największą część tomu stanowią katechezy wygłaszane podczas audiencji generalnych.Przekazywanie prawdy o Jezusie Chrystusie w myśli Ojca Świętego jest najważniejszą misją Kościoła. Oddając Czytelnikom kolejny zbiór wypowiedzi Ojca Świętego, tym razem poświęconych osobie naszego Zbawiciela, mamy nadzieję, że dzięki słowom błogosławionego Jana Pawła II postać żywego Jezusa będzie nam jeszcze bliższa.'Kościół nie przestaje słuchać (...) słów [Chrystusa], odczytuje je wciąż na nowo, każdy szczegół Jego życia odtwarza z największym pietyzmem. Ale przecież tych słów słuchają nie tylko chrześcijanie. To życie przemawia równocześnie do tylu ludzi, którzy nie potrafią na razie powiedzieć wraz z Piotrem: 'Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego' (Mt 16,16). 'Chrystus, Syn Boga żywego', przemawia do ludzi równocześnie jako Człowiek. Przemawia Jego życie, Jego człowieczeństwo, Jego wierność prawdzie, Jego miłość wszystkich ogarniająca. Przemawia Jego śmierć na krzyżu, zdumiewająca głębia cierpienia i oddania. Kościół nie przestaje przeżywać Jego śmierci na krzyżu i Jego Zmartwychwstania. Są one treścią codziennego życia Kościoła (...).Jezus Chrystus jest stałym początkiem i nieustającym ośrodkiem Misji, jaką Sam Bóg skierował do człowieka. W tej Misji musimy wszyscy uczestniczyć, musimy skupić w niej wszystkie nasze siły, jest ona bowiem jakby bardziej jeszcze potrzebna ludzkości naszej epoki niż kiedykolwiek. A jeśli Misja ta zdaje się napotykać we współczesnej epoce opory większe niż kiedykolwiek, to okoliczność ta również świadczy o tym, że jest ona w tej epoce bardziej potrzebna i bardziej ' pomimo oporów oczekiwana niż kiedykolwiek ' - pisał Jan Paweł II (encyklika Redemptor hominis).

źródło opisu: http://www.mwydawnictwo.pl/p/918/żywot-jezusa

źródło okładki: http://www.mwydawnictwo.pl/p/918/żywot-jezusa