Na krawędzi

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Wydawnictwo: Albatros
The terror of living

Phil Hunt wpadł w poważne tarapaty. Przez dwadzieścia lat mieszkał z żoną w stanie Washington, hodując konie na małym ranczu. Starał się trzymać z dala od kłopotów, choć na życie zarabiał nie zawsze w legalny sposób. Teraz ścigają go dwaj mężczyźni: Drake, zastępca szeryfa – człowiek dobry choć zdeterminowany, i Grady, zły do szpiku kości, bezwzględny płatny zabójca. Czy Huntowi uda się...

Czy Huntowi uda się umknąć pogoni? Czy okrutny Grady rozrzuci jego zmasakrowane szczątki wzdłuż kanadyjskiej granicy? Urban Waite konsekwentnie i do końca trzyma czytelnikaw niepewności.

Niesłabnące napięcie oraz piękny styl powieści Na krawędzi, a także krwiste postaci bohaterów
i sugestywne opisy przyrody, świadczą niezbicie o tym, że Urban Waite z powodzeniem może rywalizować ze współczesnymi mistrzami prozy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1182,1687,na-krawedzi.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1182,1687,na-krawedzi.html

Marczewek | 2014-12-10
Przeczytana: 09 grudnia 2014

Faktycznie King ma trochę racji w swojej opinii. To cholernie dobra książka, w sam raz na tutejsze nieistniejące 6,5 gwiazdki.
Na pewno nie jest to jedna z 10 najlepszych książek 2011 roku, jak sugeruje rzekomo Esquire.
Dobra książka jako typowy odmóżdżacz, pisana w filmowym stylu.
Akcja pędzi w oszałamiającym tempię, wątki pojawiające się znikąd, i na dokładkę kucharz-rzeźnik-seryjny morderca.
Czego chcieć więcej?

| 2014-10-11
Przeczytana: 11 października 2014

Dobrzy ludzie, złe decyzje

Narkotyki, pieniądze, krew. Dużo krwi... Tak się żyje ''Na krawędzi''.

Kiedy Stephen King twierdzi, że jakaś książka jest ''cholernie dobra'', to mu ufam. Co mi szkodzi? Najwyżej się trochę ponudzę. Ale nie z książką Urbana Waite'a.

Waite jest autorem trzech docenionych przez krytyków powieści ('The Carrion Birds', 'Sometimes the Wolf' i 'The terror of living', u nas pod tytułem ''Na krawędzi''). Wciąż mało znany w Polsce, ale chyba czeka go w tej kwestii zmiana.

Bobby Drake i Phil Hunt, zastępca szeryfa i przemytnik, ten dobry i ten (czy aby na pewno?) zły. Różnią ich strony barykady, po których stoją, łączy nieumiejętność poradzenia sobie z przeszłością. Każdy z nich do dziś płaci za pewne błędy. Swoje lub bliskich. Ich drogi krzyżuje heroina.

Hunt wpada, ale ucieka. Ściga go Drake, choć to nie to jest największym problemem Phila. Czeka go jeszcze starcie z psychopatycznym płatnym mordercą, dla którego prawdziwe życie ma smak krwi. Na drodze...

Paweł | 2017-10-06
Przeczytana: 06 października 2017

Faktycznie. Książka ta to jak by seans filmu sensacyjnego. Szybko na temat, bez rozdrabniania się. Mamy tu przede wszystkim tempo, bohatera który nie do końca jest krystaliczny, antybohatera wcielenie czyste zło oraz innych przeciwników nie grzeszących delikatnością. Pojawia także się wzór szeryfa o niewzruszonych zasadach i moralności godnej pochwały. Dodajmy do tego że na stronicach trup ściele się gęsto...ufff...jest ostro. Wszystko tu jest czarne lub białe i takie także jest w rzeczywistości. To nie pozycja gdzie będziemy wysilali się umysłowo,szukać głębszych treści, ocierać się o zakamuflowane empiryczne wzloty i upadki. To po prostu czysta soczysta rozrywka...tak zwany odmózgawiacz...ale dobry. Lubie od czasu do czasu takie książki jest to fantastycznie "zmarnowany" czas

Darek Jaroń | 2014-10-25
Przeczytana: 22 października 2014

Gdyby się dało, dałbym 6,5 gwiazdki. Powieść Waite'a jest jak dobry film sensacyjny. Wciąga, fabuła łapie za gardło i nie puszcza czytelnika do ostatniej sceny. Plus za postacie. Nie są czarno-białe, tylko złożone. Lektura "Na krawędzi" to dobry pomysł na chwilę odskoczni do rzeczywistości, zwłaszcza dla fanów akcji i dobrej sensacji.

Chris | 2015-03-27
Przeczytana: 27 marca 2015

Książka powstała z inspiracji powieści "To nie jest kraj dla starych ludzi" C.McCarthego.Niezła ,trzyma w napięciu ,ale nieodparcie narzuca skojarzenia z pierwowzorem. Aż dziwne,że w USA znalazła się w 10-ce najlepszych książek 2011 r. Jednak przeczytać warto,chociaż dla niektórych może być zbyt brutalna.Tak jak pierwowzór mistrza.
Chris

sonia poniatowska | 2017-09-27