Nie pożądaj żony bliźniego swego

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Atena
Thy Brother's Wife
Mizar

Prezydent i Kardynał! Taką przyszłość wybrał dla swych synów Mike Cronin - a należał on do ludzi, którzy zwykle dostają to, czego chcą. Dla swego starszego syna, Paula, Mike wybrał też żonę - piękną Norę, która trafiła do domu Croninów po tragicznej śmierci rodziców. Młodszy syn, Sean, którego posłuszeństwo woli ojca zbiegło się z jego szczerym powołaniem do kapłaństwa, trafia do...

Prezydent i Kardynał!

Młodszy syn, Sean, którego posłuszeństwo woli ojca zbiegło się z jego szczerym powołaniem do kapłaństwa, trafia do seminarium, podczas gdy Paul przygotowuje się do kariery politycznej w elitarnej szkole w Nortre Dame.

Wybucha wojna koreańska. Paul przywdziewa mundur oficera marynarki wojennej i rusza na front. Wkrótce nadchodzi wiadomość - Paul zaginął podczas nocnego ataku na Rezerwuar Chosun. "Jeśli Paul zginie" - oświadcza Mike młodszemu z synów - "musisz rzucić seminarium i ożenić się z Norą". Słowa te nie przestają rozbrzmiewać w myślach Seana. Czy wolno mu odrzucić święte powołanie i ożenić się z dziewczyną, którą zawsze kochał?

"Powieść Andrew Greeleya wyraża głębokie myśli na temat spraw bliskich współczesnemu człowiekowi - miłości, moralności, władzy, wiary i słabości ludzkiej natury ulegającej zwierzęcym instynktom... Ta powieść zelektryzuje najwybredniejszych czytelników..."

fragment recenzji z "New York Times Book Review"

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Atena, 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie