Obudź się i zacznij żyć!

Wydawnictwo: Złote Myśli
Wake up and live!
pisarstwo, pisanie
poradniki

hunter | 2015-12-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 02 grudnia 2015

Sadząc po tytule należałoby się spodziewać bardzo inspirującej, dającej mocnego kopa książki. Niestety, nic z powyższego nie znajdziemy w treści, a całe przesłanie stanowi jedno zdanie: [spojler] "żyj/działaj jakby nie mogła cię spotkać porażka"[spojler]. Autorka chyba zbyt mocno w to uwierzyła bo napisała jednak tą książkę ;)

Robin | 2012-04-12
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 2012
Przeczytana: 13 kwietnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pierdu pierdu śmierdu.

hienka7 | 2013-02-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 23 lutego 2013

Ufff wreszcie skończyłam i powiem tak to nie moja bajka. Sądząc po tytule książka powinna dać mi kopa do działania a tak się nie stało. Całą wiedzę zawartą w tej książce moim zdaniem można było przekazać zwięźlej i nic by się nie stało. Jedynym plusem książki jest kilka ćwiczeń zamieszczonych pod koniec książki, które mają nam pomóc w rozwoju (ale ich też raczej nie wypróbuje). Ja chyba nadal śpię, bo moja opinia jest zgoła inna niż opinie ludzi na innym portalu, którzy przeważnie są na maksa zachwyceni tą pozycją.

Lisek | 2015-03-22

Książka jest dość niekonkretna, pełna mglistych, poetyckich metafor.
Całość traktuje o porażkach wynikających z naszego sposobu myślenia, vide tzw "braku ambicji". Autorka niestety, z tego, co zrozumiałam, widzi świat czarno-białym i każdego, kto potrafi cieszyć się z "byle gówna" nazywa człowiekiem porażki.
Plus za lekkie pióro - dobrze się czyta. Jednak sam temat, który podciągnęłabym pod zjawisko wyuczonej bezradności rozwleczony na całą książkę i opisany niezbyt konkretnie. Tylko ósmy rozdział jest konkretny i naprawdę dobry.
Jak dla mnie, lektura jest połączeniem wiedzy z "Bogaty Polak, biedny Polak" i "To nie moja wina", tylko podanej w niezbyt przystępnej formie- ani naukowej, ani prostej do zrozumienia.

ersati | 2019-02-24
Przeczytana: 11 lutego 2019