Podstawy Buddyzmu Tybetańskiego

Wydawnictwo: Rebis
Foundations of Tibetan Buddhism
religia
krz

Jest to niezwykle klarowny wykład na temat najbardziej istotnych zagadnień buddyzmu tybetańskiego. Kalu Rinpocze szczególny nacisk kładzie na wszystkie kwestie związane ze wstępnymi praktykami. Szczegółowo omawia praktykę przyjmowania schronienia i składania ślubowań, układania mandali, oczyszczającą medytację Dordże Sempa i mahamudry, a także istotę medytowania nad obiektem lub bez niego. Wyjaśnia również ogromne znaczenie dobrej relacji guru i ucznia.

Podstawy buddyzmu tybetańskiego to jeden z najbardziej autentycznych i godnych uwagi tekstów, jakie kiedykolwiek zostały przekazane przez mistrza Wschodu ludziom Zachodu.

Kalu Rinpocze (1905-1989) zdobył klasyczne buddyjskie wykształcenie. Uznaje się go za jednego z najważniejszych nauczycieli buddyjskiej linii karma kagju, którą na prośbę Szesnastego Karmapy od 1971 roku reprezentował na Zachodzie.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/book.html?co=print&id=K2562

źródło okładki: http://www.dobreksiazki.pl/okladki/duze/podstawy-b...»

Menteur | 2017-11-16