Zgłosuj na książki roku 2017

Cyklop

Tłumaczenie: Jacek Manicki
Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 8)
Wydawnictwo: Amber
Cyclops
przygodowa
Swomma

Dirk Pitt w ekscytującym wyścigu do legendarnego skarbu - od dna Morza Karaibskiego po bazę na Księżycu Rok 1918. Statek transportowy z bezcennym ładunkiem tonie u wybrzeży Bahamów. Rok 1989. Rekin z Wall Street postanawia odnaleźć „Cyklopa”. Ale sterowiec, którym wyrusza na poszukiwania, ginie bez śladu gdzieś nad Morzem Karaibskim. Wkrótce odnajduje go Dirk Pitt... z martwą załogą na...

Rok 1918. Statek transportowy z bezcennym ładunkiem tonie u wybrzeży Bahamów.

Wkrótce odnajduje go Dirk Pitt... z martwą załogą na pokładzie.

Rozwiązanie zagadki prowadzi od kubańskiej celi tortur przez radziecką bazę kosmiczną po głębiny oceanu, gdzie spoczywa klucz do tajemnicy sprzed wieków i współczesnego spisku na globalną skalę.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/pliki/okladki/cyklop.jpg

gwiazdka | 2016-10-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 07 października 2016

Tym razem mniej się bawiłam, a częściej byłam znudzona. „Cyklop” w moim rankingu nie należy do najlepszych powieści o Dirku Pitt. Nie przekonała mnie też ta historia, były tam rzeczy i działania za mało wiarygodne. I chociaż większość książek z tym bohaterem można włożyć między bajki z cyklu: zabili go i uciekł, w tę nie mogłam uwierzyć jeszcze bardziej. I do tego wplątanie w przygody pracowników NUMA kolonii Jersey wydawało mi się niepotrzebne i mające na celu tylko wydłużenie powieści, bo z głównym tematem miało bardzo mało wspólnego, mona było sobie ten kawałek odpuścić. W ogólnej ocenie tylko przeciętna.

Machno | 2016-03-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 marca 2016

Dirk Pitt ponownie wplątuje się w zagmatwaną intrygę, w której plączą się poszukiwania wielkiego skarbu, spiski na najwyższych półkach światowej polityki a także wielkie naukowe odkrycia na skalę księżycową. Pitt jest jak zwykle niezniszczalny, ale tym razem chyba Cussler wyciągnął wnioski i pozwolił swojemu głównemu bohaterowi popełnić kilka błędów ze zmęczenia. Jest oczywiście cały czas postacią intrygującą i dającą się lubić. W cała historię wplata autor kilka wątków z nowymi postaciami i na różnych arenach, nawet bez atmosfery, ale wszystko jest lekkie, łatwe i przyjemne. Czytałem, że wielu przeszkadza ta wielowątkowość, ale jak dla mnie nie jest ona skomplikowana i wszystko da się ogarnąć, wystarczy tylko odrobina, naprawdę odrobina, skupienia. W efekcie dostajemy klasycznego rozbudowanego Cusslera, który wzbogaca świat zarówno materialnie, jak i społecznie.

Endorfina | 2013-07-15

Świetna. Z gatunku tych, które się czyta jednym tchem, podobnie zresztą jak większość książek tego autora. Polecam.

Anna Klimek | 2017-08-20
Na półkach: Przeczytane, Przygodowe
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Książka podobała mi się, jak każda Cusslera. Wątek Kolonii Jersey super, uwielbiam kosmos. Numer Pitta z wanną niezły, ciekawe czy byłby wykonalny w rzeczywistości. Trochę za dużo polityki, za mało nurkowania. Konflikt USA z Rosją nieco oklepany, do tego jeszcze Kuba. Ale koniec pozytywny, skarb odnaleziony.

rbj | 2015-10-06
Na półkach: Przeczytane, Przygodowe
Przeczytana: 06 października 2015

Przygoda? Jest. Skarb? Jest. Niezwykłe przygody? Są. Intryga? Jest. USA, ZSRR, Kuba? Są. Książkę czyta się nieźle, z początku bardzo przyjemnie, później im bliżej końca, tym gorzej - takie przynajmniej odniosłem wrażenie. Nie jest to zła powieść przygodowa - zawiera wszystko czego potrzeba, dużą dozę akcji, jej zwroty itd, ale z pewnością nie jest to najlepsza książka Cusslera. Po tej lekturze jestem pewien, że muszę dać sobie na jakiś czas spokój z jego powieściami. Czy będzie to miesiąc, rok, czy cała wieczność? Tego nie wiem. Nie polecam zaczynać przygody z tym pisarzem od tej pozycji, bo mimo wszystko można się nieco zniechęcić.

secc | 2013-12-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 26 września 2013

Bardzo lubię historie pisane przez Cussler'a i ta wcale mnie nie zawiodła.
Przyjemna narracja i świadomość, że autor wie o czym pisze i zna się na tym.
Bohaterowie, których po prostu lubię i wydarzenia, które zostały dobrze opisane. Wszystko dzieje się może powoli, lecz zdaje się, że w idealnym tempie dla książki. Wszystko układa się w całość i na końcu jest takie przyjemne "Aha!".

Czarek | 2014-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2013

Jedna z najlepszych książek o przygodach Dirka Pitta, którą napisał Clive Cussler. Do tej pory przeczytałem z 10 książek tej serii i ta spodobała mi się najbardziej.

| 2012-02-08

Czytając książkę przenosimy się w centrum wydarzeń i rozwiązujemy zagadkę wraz z Dirkiem

Dagmara | 2015-03-26
Przeczytana: 26 marca 2015

trzymająca w napięciu.niezwykle sensacyjna ale też z pogranicza sf.można się dowiedzieć ciekawych rzeczy o sterowcach, nurkowaniu i statkach.ale przed wszystkim niezwykle wartka akcja.trudno się oderwać od lektury.

Jacek Białek | 2014-02-14
Przeczytana: lipiec 2013

Dirk Pitt w pełnej formie! Jak zwykle balansując na granicy życia i śmierci rozwiązuje zagadkę o swiatowym znaczeniu. Godne polecenia!