Ludzie Lasek

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka "Więzi"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Więź
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura faktu
Dorota_1988

Wznowienie obszernego zbioru szkiców o ludziach współtworzących wraz z Matką Elżbietą Czacką, ks. Władysławem Korniłowiczem, ks. Antonim Marylskim Dzieło Lasek. Autorami tej książki są m.in. Jerzy Andrzejewski, Bohdan Cywiński, Konrad Górski, Mieczysław Jastrun, Jan Lechoń, Jerzy Liebert, Antoni Marylski, Krzysztof Morawski, Leszek Prorok, Antoni Słonimski, Adam Stanowski, Jan Strzelecki, Stefan Swieżawski, ks. Jan Twardowski, ks. Jerzy Wolff, Jerzy Zawieyski, Michał Żółtowski, Tadeusz Żychiewicz.

źródło opisu: http://literacki24.pl/-/index.php?ba=kni&nu=a14697&tytaut=Ludzie-Lasek

źródło okładki: http://literacki24.pl/-/index.php?ba=kni&nu=a14697&tytaut=Ludzie-Lasek

Betsy Pajest | 2016-02-13
Przeczytana: 10 lutego 2008

Mocna lektura,historie niewidomych dzieci, które trafiły do domu- zakładu prowadzonego przez siostry Franciszkanki w Laskach pod Warszawą. Miejsce bardzo ważne, historyczne na mapie Polski. Warto je wspierać materialnie, gdyż boryka się z trudnościami.

Rodriqu | 2017-04-01
Wiatrołap | 2017-04-01