Duchy. Historie o nawiedzonych miejscach i ludziach

Tłumaczenie: Łukasz Konewecki
Wydawnictwo: Rea
Hauntings
duchy
paradise57

Książka Rebekki E. Kidger to kompendium prawdziwych historii o duchach .Autorka pracuje w telewizji i prowadzi badania na potrzeby popularnych programów o duchach i zjawiskach paranormalnych, będąc w konsekwencji profesjonalnym łowcą duchów. W swej książce R. Kidger powiązała umiejętności badacza i osobiste zainteresowanie historią, aby wyśledzić prawdziwe przypadki obserwacji i doświadczania...

W swej książce R. Kidger powiązała umiejętności badacza i osobiste zainteresowanie historią, aby wyśledzić prawdziwe przypadki obserwacji i doświadczania obecności duchów. Utrzymuje, że sama widziała i słyszała niewytłumaczone zjawiska. Zafascynowana niezwykłymi wydarzeniami i starymi budynkami, bada ich historie i opowieści o duchach, które je nawiedzają.

źródło opisu: Wydawnictwo REA s.j. 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie

kondzix666 | 2018-05-26
Na półkach: Inne, 2018, Przeczytane, Posiadam

Każdy z opisów nawiedzonego miejsca zajmuje najwyżej dwa strony. W większości miejsc powtarzają się zjawiska akustyczne albo zapachowe, jest też trochę białych dam, ale niektóre z historii mają swoje oryginalne zjawiska. Po przeczytaniu tej książki aż chce się jechać do Anglii żeby sprawdzić czy faktycznie jest tam tak jak opisuje książka. Polecam czytać na raty, inaczej szybko można się znudzić.

Pami | 2015-05-02
Przeczytana: 01 maja 2015

Kupiła z ciekawości i dlatego, że lubię taką tematykę.
Książka jest podzielona na rozdziały, min.:
-Upiorne rezydencje i dwory
-Parki poltergeistów
-Ujścia wód
-Miejsca rozrywki przejmujące grozą
-Rzymskie ruiny
-Inne miejsca, w których pojawiają się duchy

Tematyka rozdziałów ciekawa. Napisana też nie najgorzej bo nie jakoś zbyt długo i wymijająco, a fajnie krótko opisane.
Za tę cenę jaką kupiłam nie mam nic do zarzucenia.

_Chimena_ | 2018-02-23
Przeczytana: 21 lutego 2018

Nie ukrywam, że bardzo interesują mnie zjawiska paranormalne, ale po tego typu literaturze raczej nie spodziewam się powalających na kolana tytułów (chociaż chciałabym być mile zaskoczona). "Duchy. Historie o nawiedzonych miejscach i ludziach" to lektura lekka i przyjemna. Ta niewielkich rozmiarów książeczka stanowi przegląd najbardziej nawiedzonych miejsc w Anglii. Czytając ją można odnieść wrażenie, że zjawy dosłownie wyskakują z każdego drogowego zakrętu. Duchów ci w Anglii co niemiara. Historie o nawiedzonych miejscach są krótkie i poukładane według poszczególnych kategorii (a raczej miejsc) straszenia. Główny zarzut to pewna powtarzalność zakończeń. Odniosłam wrażenie, że autorka nie miała wielkich pomysłów jak puentować swoje opowieści, więc na zmianę stosowała kilka schematów. Książeczka niezbyt wielkich, ale bardzo sympatyczna i przyjemna w czytaniu.

HowaitoFenikkusu | 2015-11-11

Historie tylko z początku wydają się ciekawe, lecz z czasem zauważyłam, że każda opowiastka kończy się podobnymi słowami. Autorka chce nas przekonać, iż w Anglii nawet na prostej drodze NA PEWNO straszy. . .

YoriChan | 2015-09-03
Przeczytana: 02 września 2015