Duchy. Historie o nawiedzonych miejscach i ludziach

Tłumaczenie: Łukasz Konewecki
Wydawnictwo: Rea
Hauntings
duchy
paradise57

Książka Rebekki E. Kidger to kompendium prawdziwych historii o duchach .Autorka pracuje w telewizji i prowadzi badania na potrzeby popularnych programów o duchach i zjawiskach paranormalnych, będąc w konsekwencji profesjonalnym łowcą duchów. W swej książce R. Kidger powiązała umiejętności badacza i osobiste zainteresowanie historią, aby wyśledzić prawdziwe przypadki obserwacji i doświadczania...

W swej książce R. Kidger powiązała umiejętności badacza i osobiste zainteresowanie historią, aby wyśledzić prawdziwe przypadki obserwacji i doświadczania obecności duchów. Utrzymuje, że sama widziała i słyszała niewytłumaczone zjawiska. Zafascynowana niezwykłymi wydarzeniami i starymi budynkami, bada ich historie i opowieści o duchach, które je nawiedzają.

źródło opisu: Wydawnictwo REA s.j. 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Pami | 2015-05-02
Przeczytana: 01 maja 2015

Kupiła z ciekawości i dlatego, że lubię taką tematykę.
Książka jest podzielona na rozdziały, min.:
-Upiorne rezydencje i dwory
-Parki poltergeistów
-Ujścia wód
-Miejsca rozrywki przejmujące grozą
-Rzymskie ruiny
-Inne miejsca, w których pojawiają się duchy

Tematyka rozdziałów ciekawa. Napisana też nie najgorzej bo nie jakoś zbyt długo i wymijająco, a fajnie krótko opisane.
Za tę cenę jaką kupiłam nie mam nic do zarzucenia.

HowaitoFenikkusu | 2015-11-11

Historie tylko z początku wydają się ciekawe, lecz z czasem zauważyłam, że każda opowiastka kończy się podobnymi słowami. Autorka chce nas przekonać, iż w Anglii nawet na prostej drodze NA PEWNO straszy. . .

YoriChan | 2015-09-03
Przeczytana: 02 września 2015