Szczęście w chmurach

Marcin

Wspomnienia pilota, instruktora, dowódcy pułku, dywizji a następnie bardzo lubianego dowódcy Wojsk Lotniczych, gen. Tytusa Krawczyca. Napisane z niebywałą pasją na podstawie bogatej dokumentacji i bieżących zapisków. Dzięki wspomnieniom gen. Krawczyca – pierwszej takiej publikacji w niepodległej Rzeczypospolitej – Czytelnik może poznać problemy szkolenia lotniczego i zawodu pilota wojskowego. Autor opisuje trudne sytuacje w lotach, w których tak ważna jest umiejętność trzeźwej oceny sytuacji, spokój i niebywała rozwaga. Kulisy ćwiczeń lotniczych Układu Warszawskiego. Doświadczenie z wprowadzania do uzbrojenie polskiego lotnictwa samolotu myśliwsko-bombowego Su-22M4. Wiele nieznanych dotąd faktów i opisów wydarzeń.

źródło opisu: http://www.altair.com.pl/books/preview?book_id=4

źródło okładki: http://www.altair.com.pl/files/books/covers/0/4.jpg