Bractwo Dusz, Księga 3

Okładka książki Bractwo Dusz, Księga 3 Grażyna A. Adamska
Okładka książki Bractwo Dusz, Księga 3
Grażyna A. Adamska Wydawnictwo: Twoja Redakcja Elżbieta Wirowska Cykl: Bractwo Dusz (tom 1-3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Bractwo Dusz (tom 1-3)
Twoja Redakcja Elżbieta Wirowska
2013-03-10
2013-03-10
bractwo dusz bratnie dusze bliźniacze dusze pustynia miłość przyjaźń powieść młodzieżowa polska

Hmm nie dałam rady doczytać. Fajny pomysł na opowieść, zbyt "dziecinnie" napisana...

Główna bohaterka Grace wraz z przyjaciółkami postanawia przeciwstawić się Strażnikom Ziemi i same wyruszają na pustynie by ratować Lidię i Indię, które zostały porwane przez Samuela.
Gdy dotarły na miejsce są zaskoczone ze dziewczyny wcale nie są przetrzymywane siłą oraz że Samuel i jego dwaj bracia są tacy mili.
Strażnicy Ziemi na czele z Marckiem oraz chłopcy z Bractwa Dusz nie mogą uwierzyć w to, co zrobiły dziewczyny. Mało tego, że poleciały same na pustynie to jeszcze popaliły przewody w innych samolotach by nie mogli po nie przylecieć.
Tym czasem Grace z dziewczynami nawet nie myślą o powrocie. Samuel, Emanuel oraz Alexander są przemiłym mężczyznami, którzy traktują je jak królowe, jedynie pierwszy z braci jest trochę zamknięty w sobie. Lecz jak się później okazuje powodem jest to, iż w dalszym ciągu przeżywa śmierć ukochanej. W ciągu kilku dni Grace dowiaduje się, dlaczego Marck i Samuel są wrogami, jak zmarła ukochana najstarszego z braci, czym różni się Bratnia Dusza od Bliźniaczej Duszy oraz wiele innych ciekawy rzeczy, które również dotyczą Bractwa.
Lidia z dnia na dzień zaczyna coś czuć do Samuela, który nie odwzajemnia jej uczuć. Jednak on ma możliwość wglądu do tego ktoś jest, kogo Bliźniaczą Duszą. Pewnego dnia w przypływie nerwów dziewczyna zdradza, co czuje do Samuela.
Chłopcy z Bractwa oraz Strażnicy planują jak uwolnić dziewczyny. Gdy udało im się naprawić samolot, lecą na pustynie po dziewczyny. Jednak na miejscu, gdy Marck zobaczył Grace stwierdził, że coś jest nie tak, gdyż nie może wyczuć duszy swej ukochanej.
Jest to trzecia księga serii „Bractwo Dusz”. Tą część przeczytałam chyba najszybciej z tych trzech, które już skończyłam. Tak jak na dwóch poprzednich na tej też się nie zawiodłam. Podziwiam autorkę za wyobraźnię, naprawdę coś takiego wymyślić i połączyć by miało to ręce o nogi, to nie lada wyzwanie. Mimo iż jest to bardziej młodzieżówka jak na razie bardzo mi się podoba ta seria, choć za fantastyka wcześniej też nie przepadałam 🙈. Tak wiec gorąco polecam, a ja już jestem w trakcie czytania czwartej już księgi.

Strażnicy Ziemi na czele z Marckiem oraz chłopcy z Bractwa...

Grace i przyjaciele doskonalą swoje umiejętności I są dumni że należą do bractwa. W tej części do bractwa dołączają Strażnicy Ziemi. Marck jest strażnikiem Grace. Główna bohaterka i David są parą jednak w pewnym momencie u nastolatki uaktywnia się dusza Grace a przestaje działać dusza Gai. Niesie to ze soba wiele zmian w życiu młodej dziewczyny. Jednak mimo to dalej ma swoje moce i w dalszym ciągu należy do bractwa. W tej części młodzież z bractwa pomaga uwolnić krewnych pana Chan Wu. Jednak Podejmuje również trudną decyzję o uratowaniu pozostałych osób z wioski, którą zamknęli naukowcy by zbadać ludność i ich umiejętności. Podczas ratowania ludzi Mark rozgryza kto za tym wszystkim stoi. A jest to Steven, który jest wielkim mistrzem Strażników. Jednak Marck i jego przyjaciele, którzy również są Strażnikami przeciwstawiają się Stevenowi i i chcą go pokonać razem z Bractwem.
Druga Księga tak jaki pierwsza Mnie nie zawiodła. Bardzo dużo się dzieje czy sprawę że książki po prostu nie da się odłożyć chce się ją czytać i czytać, aż się dowie jak to się wszystko skończy. Nie braknie również humor z książce jak to u nastolatków. Dialogi w książce są jak dla mnie bardzo takie na czasie takie realistyczne. Nastolatkowie mimo iż jak na swój wiek muszą podejmować trudne decyzje i zmagać się z problemami i by uratować innych, To wolnym czasie su po prostu soba są młodymi ludźmi którzy mają paczkę znajomych z którymi po prostu spędzają czas. Tak jak wspominałam nie zawiodłam się na drugim tomie wiec serdecznie polecam. Za możliwość przeczytania ebooka dziękuję autorce Grażynie Adamskiej

• 2015
  • Książki do kupienia